Tapk nariu

Jei norite tapti asociacijos „Kraujas“ nariu, užpildykite žemiau esančią formą. Tapdami bendrijos „Kraujas“ nariu, Jūs gausite pranešimus apie bendrijos veiklas, naujienas ir renginius.Please leave this field empty.

Kaip maitintis neutropenijos metu?

Seminaras vyks: asociacijoje „Kraujas“, Teatro g. 3-9, Vilniuje.

Seminaro laikas: gruodžio 20 d., trečiadienis. Pradžia 18 val.

Tinkama mityba labai svarbi sergant vėžiu, tad natūralu, kad žmonėms kyla daugybė klausimų, kaip ir ką valgyti. Sergant onkologine liga pasireiškia daugybė šalutinių gydymo reiškinių, tokių kaip apetito praradimas, pykinimas, burnos išopėjimas, svorio didėjimas ar mažėjimas. Vienas iš itin svarbių reiškinių yra neutropenija – buklė, kai pavojingai sumažėja baltųjų kraujo kūnelių neutrofilų, dalyvaujančių kovojant su infekcijomis.

Būtent neutropenijos dieta yra pati griežčiausia, nes dėl kritiškai mažo neutrofilų kiekio kraujyje žmogus tampa neatsparus net paprasčiausioms infekcijoms. Vienas infekcijos patekimo į organizmą būdų – per maistą.

Seminare aptarsime, kaip maitintis neutropenijos metu – pradedant ėjimu į parduotuvę, baigiant rekomendacijomis, kaip gaminti maistą, sužinosite, kodėl laikantis neutropenijos dietos maisto negalima šildyti antrą kartą, taip pat nerekomenduotina gerti tiesiai iš butelio ar kitos pakuotės bei kodėl svarbios net mažiausios smulkmenos: pavyzdžiui, prieš atidarant stiklainį ar kitokią pakuotę, reikia labai gerai ją nuplauti.

Seminarą ves gydytoja dietologė, knygos „Ką valgyti susirgus vėžiu?“ bendraautorė – Evelina Cikanavičiūtė.

Seminaras vyks: asociacijoje „Kraujas“, Teatro g. 3-9, Vilniuje. Pradžia 18 val.

Norėdami dalyvauti registruokitės el. paštu: registracija@kraujas.lt arba siųskite SMS žinutę tel. 8 687 40 952.

Dalyvavimas seminare NEMOKAMAS! Laukiame Jūsų!

Seminarą finansuoja: Vilniaus miesto savivaldybė ir asociacija „Kraujas“.

Užsisakyk naujienlaiškį

Partneriai