Tapk nariu

Jei norite tapti asociacijos „Kraujas“ nariu, užpildykite žemiau esančią formą. Tapdami bendrijos „Kraujas“ nariu, Jūs gausite pranešimus apie bendrijos veiklas, naujienas ir renginius.







Please leave this field empty.

Kraujo ligų žinomumo dienos

Kraujo ligų žinomumo dienų minėjimas

Rugsėjo mėnesį visame pasaulyje yra minimos piktybinių kraujo ligų žinomumo dienos, kurių tikslas kuo plačiau skleisti žinias apie šias ligas, medicinos mokslo pasiekimus ir ieškoti būdų, kaip gerinti susirgusiųjų gydymo sąlygas ir siekti geresnių rezultatų. Siekdama didinti žinomumą apie kraujo ligas, jų gydymą bei mažinti vėžio stigmą ir atskirtį tarp sergančiųjų ir sveikų visuomenės narių, asociacija „Kraujas“ organizuoja viešus, informacinius renginius visuomenei, skirtinguose žiniasklaidos kanaluose (TV, radijuje, internete, socialinėje žiniasklaidoje) viešina informaciją apie pažangius gydymo būdus bei inovacijas onkologijos srityje.

Pasaulinė limfomos diena

Pasaulinė limfomos diena Lietuvoje minima nuo 2005 metų. Jos minėjimo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į vieną dažniausių kraujo vėžio formų – limfomą, skatinti žmones kuo daugiau sužinoti apie šią ligą, skleisti viltį, jog kraujo vėžys yra išgydomas. Limfomos diena visame pasaulyje yra minima rugsėjo 15 d.

VUL Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro atlikto tyrimo rezultatai parodė, jog per paskutinius 15 metų sergančiųjų kraujo vėžiu išgyvenamumas Lietuvoje gerėjo. Šiandien galima pasidžiaugti, kad efektyvi biologinė terapija tapo prieinama didžiajai daliai sergančiųjų limfoma, o tai padėjo ženkliai pagerinti gydymo rezultatus. Gydant dažniausiai pasitaikančią limfomos rūšį – difuzinę didelių B ląstelių limfomą – darbingo amžiaus pacientų iki 60 metų grupėje pasveikimo tikimybė jau viršija 80 proc.

Pasaulinė LML diena

Tarptautinę lėtinės mieloleukemijos (LML) žinomumo dieną pacientų organizacijos ir gydytojai onkologai kviečia suvienyti visas jėgas gerinant šios ligos diagnostikos, gydymo bei slaugos prieinamumą.

Rugsėjo 22–oji yra ypatinga diena sergantiems viena rečiausių kraujo vėžio formų – lėtine mieloleukemija (LML). Ši data pasirinkta neatsitiktinai. 9 mėnesio (rugsėjo) 22 diena simbolizuoja LML lemiantį genetinį chromosomų pakitimą, taip vadinamos Filadelfijos chromosomos atsiradimą.

Per pastaruosius 10 metų sukurti pažangiausi molekuliniai tyrimai, glaudus bendradarbiavimas tarp gydytojų, pacientų bei farmacijos pramonės, iš esmės pakeitė supratimą apie LML. Vos prieš 15 metų daugumai pacientų tai buvo itin agresyvi ir mirtina liga, o dabar ji, taikant kryptingą terapiją, tapo lėtine liga, kurią galima suvaldyti. Pacientai, kuriems LML diagnozuojama anksti, gyvena ilgą ir kokybišką gyvenimą – LML yra tapęs individualaus gydymo modeliu ir kitoms vėžio rūšims. Tad šią dieną pacientų organizacijos visame pasaulyje gali susitelkti ir pasidžiaugti pasiektais rezultatais.

Rugsėjo 22 d. visame pasaulyje organizuojami susitikimai su ekspertais ir politikais, spaudos konferencijos, pristatomi edukaciniai vaizdo filmai, vyksta labdaros renginiai. Vis dėl to, pacientų poreikiai ir galimybės įvairiose šalyse skiriasi – tai priklauso nuo šalies sveikatos priežiūros sistemos, diagnostinių ir gydymo metodų prieinamumo ir galimybės pacientams bei jų slaugytojams gauti informacijos.

Mielomos diena

Asociacijos „Kraujas“ vienas svarbiausių uždavinių – skleisti informaciją apie visas kraujo vėžio rūšis ir jų gydymo galimybes, moderniausius gydymo metodus bei jų prieinamumą, todėl tarp tradicinių Lietuvoje minimų kraujo ligų žinomumo dienų, bendrija organizuoja Mielomos dienas.

Mieloma – kaulų čiulpuose randamų plazminių ląstelių piktybinis susirgimas. Mielomos diena skirta ja sergantiems, pasveikusiems bei jų artimiesiems, tradiciškai organizuojama trijuose didžiausiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Šios dienos seminarų, skirtų sergantiesiems bei jų artimiesiems, cikluose – gydytojų onkohematologų bei psichologų paskaitos, teikiančios praktinę informaciją, kaip gyventi, sergant mielomine liga.

Užsisakyk naujienlaiškį

Partneriai