Tapk nariu

Jei norite tapti asociacijos „Kraujas“ nariu, užpildykite žemiau esančią formą. Tapdami bendrijos „Kraujas“ nariu, Jūs gausite pranešimus apie bendrijos veiklas, naujienas ir renginius.







Please leave this field empty.

Savanorių veiklos

PAGALBA LIGONINĖJE

  • Savanoriai ligoninėje gali globoti pacientus, kuriems trūksta artimųjų paramos, emocinio palaikymo. VUL Santariškių klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro, kaip ir kiekvienos ligoninės, palatose nuolat yra vienišų, pagyvenusių pacientų, ligonių iš socialiai nesaugios aplinkos, stokojančių gerų įgūdžių ir supratimo, kaip pasirūpinti savimi sergant sunkia onkologine liga. Tokiems pacientams reikalinga ypatinga globa, todėl savanoriai skatinami lankyti būtent tokius ligonius, bendrauti su jais, praskaidrinti kasdienę ligoninės rutiną pašnekesiais, bendra veikla, pagelbėti buityje. Savanoriai gali pasiūlyti drauge pasižiūrėti filmą ar televizijos laidą, panaršyti internete, garsiai paskaityti knygą ar periodinę spaudą, pažaisti stalo žaidimus, pasimokyti rankdarbių, išvesti ligonį pasivaikščioti į lauką. Savanoriai atlieka smulkius pacientų prašymus: nueina į parduotuvę, vaistinę, lydi pacientą Santariškių klinikų teritorijoje, gali palydėti namo išvykstantį pacientą iki stoties arba pasitikti pacientą, atvykusį pratęsti gydymo, ir palydėti jį iki VULSK, gali pavežti pacientą savo transportu.
  • Savanoriai rūpinasi pacientų laisvalaikiu ir organizuoja jiems skirtus renginius: paskaitas, susitikimus su įdomiais žmonėmis, kamerinius koncertus, bendras filmų peržiūras, arbatėles, rankdarbių, sveikos gyvensenos pamokėles, knygų pristatymus. Skaityti paskaitų ir skleisti informaciją pacientams gali būti kviečiami tik profesionalūs specialistai.
  • Savanoriai skatinami drauge su pacientais susirinkti per šventes, pasveikinti pacientus su gimtadieniu.
  • Savanoriai vykdo nesudėtingus medicinos personalo pavedimus – gali palydėti pacientą atlikti tyrimų, pamaitinti pacientą, sutvarkyti palatą.
  • Savanoriai gali padėti pacientui surinkti reikiamą informaciją jam rūpimais socialinio draudimo, nedarbingumo skyrimo, reabilitacijos klausimais, suorganizuoti specialistų konsultacijų šiomis temomis.
  • Savanoriams griežtai draudžiama ligoninėje skleisti savo religinius įsitikinimus, propaguoti tam tikrą gyvenimo būdą, reikšti nuomonę apie paciento gydymą, būklę, prognozes, rekomenduoti netradicinius gydymo būdus, komentuoti medicinos personalo veiksmus.
  • Savanoriai privalo laikytis ligoninės taisyklių ir besąlygiškai klausyti medicinos personalo.

PAGALBA NAMUOSE

  • Savanoriai gali pagelbėti vienišam pacientui namuose, apsipirkti parduotuvėje, pagaminti maisto, sutvarkyti namus, atlikti smulkius reikalus mieste, palydėti pacientą į įvairias įstaigas, kai reikia tvarkyti dokumentus, komunikuoti su socialinėmis ir kitomis tarnybomis, jei pacientui tai aktualu, o pats to padaryti negali, palydėti į sveikatos priežiūros įstaigą ir atgal namo, nupirkti vaistų ar slaugos priemonių.

PAGALBA BENDRIJAI „KRAUJAS“

  • Savanoriai gali dalyvauti bendrijos ir Onkopsichologijos ir komunikacijos centro veikloje pagal savo kompetencijas. Atsižvelgiant į savanorių išsilavinimą, profesiją, darbinę veiklą, bendruosius gebėjimus ir išskirtines savybes, jie gali pagelbėti atliekant kasdienius darbus, administruojant bendrijos veiklą, rengiant įvairius projektus, palaikant ryšius su verslo įmonėmis, valstybės institucijomis, siūlyti kūrybiškas veiklos idėjas ir jų realizavimo būdus, lėšų pritraukimo būdus, komunikacijos su visuomene būdus, konsultuoti bendriją įvairiais klausimais, jei tai leidžia savanorio profesinė kompetencija.
  • Bendrijai nuolat reikalingi lietuvių kalbos redaktoriai, anglų ir kitų kalbų vertėjai, dizaineriai-maketuotojai, IT specialistai, teisininkai, vadybininkai, rinkodaros specialistai, socialinio darbo specialistai ir įvairių kitų sričių ekspertai, nes jų savanoriškos konsultacijos labai padėtų bendrijai siekti užsibrėžtų tikslų ir gerinti onkohematologinių, onkologinių pacientų gyvenimo kokybę.

PAGALBA RENGINIUOSE

  • OHLB „Kraujas“ ir Onkopsichologijos ir komunikacijos centras kasmet organizuoja įvairius renginius visuomenei, konferencijas, mokymus pacientams ir medicinos personalui.
  • Jau daugiau nei dešimt metų OHLB „Kraujas“ vykdo kaulų čiulpų donorystės skatinimo programą „Būk geras“. Bendrijos „Kraujas“ savanorių komanda drauge su VULSK Kraujo centru dalyvauja įvairiuose masiniuose renginiuose, miesto šventėse, festivaliuose, kurių metu donorystės palapinėje galima duoti savo kraujo mėginį ir užpildyti potencialaus kaulų čiulpų donoro anketą. Renginių metu savanoriai skatinami bendrauti su žmonėmis, pasakoti apie kaulų čiulpų donorystę, dalyti bukletus, kviesti užpildyti anketą ir duoti kraujo mėginį. Pagrindiniai renginiai, kuriuose dalyvauja „Būk geras“ iniciatyva: Vilniaus maratonas, Pasaulio lietuvių vienybės diena, Dainų šventė, Sostinės dienos, Gatvės muzikos diena, įvairūs vasaros muzikos festivaliai.
  • Savanoriai gali pagelbėti organizuojant minėtas išvykas: pasirūpinti transportu, suderinti įvairias detales, statyti palapinę, iškrauti ir atgal į automobilį sukrauti daiktus bei įrangą.
  • Kaulų čiulpų donorystės akcijos taip pat rengiamos įvairiose įmonėse ir organizacijose. Savanoriai gali prisidėti prie tokių išvykų, taip pat ieškoti įmonių, kurių darbuotojai sutiktų dalyvauti tokiose akcijose ir tapti kaulų čiulpų donorais.
  • Gegužės mėn. yra rengiama tradicinė konferencija „Kraujo diena“, skirta pacientams, jų artimiesiems bei bendrosios praktikos gydytojams. Jos metu pranešimus apie piktybinių kraujo ligų gydymą skaito VULSK Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro gydytojai hematologai ir kiti specialistai. Ruošiantis konferencijai, reikalinga savanorių pagalba: reikia pakviesti potencialius dalyvius (telefonu, elektroniniu paštu, laiškais), rūpintis informacijos apie konferenciją sklaida, organizaciniais dalykais, dalijamosios medžiagos parengimu. Konferencijos metu savanoriai registruoja atvykusius dalyvius, bendrauja, nukreipia į reikiamas sales, atsako į klausimus, dalija knygeles ir bukletus.
  • Rugsėjo mėn. yra rengiamos Kraujo ligų žinomumo dienos, kurių tikslas – visuomenei ir sveikatos politikams pristatyti piktybinėmis kraujo ligomis sergančių žmonių problemas. Ta proga rengiamos akcijos mieste, žiniasklaidos kampanijos, konferencijos, koncertai, parodos. Šiuose renginiuose taip pat reikalinga savanorių pagalba.
  • OHLB „Kraujas“ ir Onkopsichologijos ir komunikacijos centras taip pat rengia seminarus, paskaitas, mažesnės apimties atskirų ligų mokymus pacientams ir medicinos personalui kituose miestuose ir gydymo įstaigose. Organizuojant šiuos renginius pat gali prireikti savanorių pagalbos.

Užsisakyk naujienlaiškį

Partneriai