Tapk nariu

Jei norite tapti asociacijos „Kraujas“ nariu, užpildykite žemiau esančią formą. Tapdami bendrijos „Kraujas“ nariu, Jūs gausite pranešimus apie bendrijos veiklas, naujienas ir renginius.Please leave this field empty.

Hematologas: kodėl žmonės suserga vėžiu ir kokie pirmieji šios ligos simptomai

2018 11 20

Atėjęs inovatyvus gydymas, gydytojų kompetencija ir pažanga davė tą rezultatą, kad pacientų išgyvenamumas tikrai gerėja.

Kasmet Lietuvoje diagnozuojama apie 15 000 onkologinių susirgimų, 10 proc. iš jų išgirsta kraujo vėžio diagnozę. Gydytojas hematologas sako, kad kiekvieno susirgusiojo liga yra unikali, todėl gydymas ir simptomai – labai individualūs.

Laidoje DELFI DIENA lankėsi Santaros klinikų gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas ir asociacijos „Kraujas“ pirmininkė Ieva Drėgvienė, kurie papasakojo, ką reikia žinoti apie kraujo ligas.

– Kokia situacija Lietuvoje kalbant apie kraujo ligas?

– V. Pečeliūnas: situacija, kaip ir visame pasaulyje, sakyčiau, yra gerėjanti. Nors ir norisi greitesnės gerėjimo dinamikos. Bet tarkime, jei prieš 10-15 metų, lygindamiesi su užsienio kolegomis mes matydavome didžiulę prarają tarp mūsų ir jų galimybių. Iš tiesų, paskutiniu metu jau nebėra jokios prarajos. Nors galimybės nesusilyginusios, tačiau jos artėja link Skandinavų šalių.

– O kaip iš pacientų pusės?

– I. Drėgvienė: Atėjęs inovatyvus gydymas, gydytojų kompetencija ir pažanga davė tą rezultatą, kad pacientų išgyvenamumas tikrai gerėja. Sergamumą mes turime panašų daugelį metų, bet gyvenančių žmonių su šia liga (kraujo vėžiu – DELFI) skaičius milžiniškai auga.

Daugiau skaitykite delfi.lt

Užsisakyk naujienlaiškį

Partneriai