Tapk nariu

Jei norite tapti asociacijos „Kraujas“ nariu, užpildykite žemiau esančią formą. Tapdami bendrijos „Kraujas“ nariu, Jūs gausite pranešimus apie bendrijos veiklas, naujienas ir renginius.Please leave this field empty.

9 užsiėmimų ciklas „Nugalėti onkologinės ligos atsinaujinimo baimę: misija (ne)įmanoma?“

  • Nuotoliniai grupės susitikimai vyks 1 kartą per savaitę, antradieniais nuo 16:00 iki 18:00 val.
  • Grupės pradžia: 2021 m. spalio 26 d. (antradienis).
  • Grupės susitikimai vyks: spalio 26, lapkričio 2, 9, 16, 23, 30, gruodžio 7, 14, 21 d.
  • Grupės dalyvių skaičius: iki 8 dalyvių. Grupė uždara, tad svarbu, jog užsiregistravę dalyviai galėtų dalyvauti visuose ar bent jau daugumoje susitikimų.
  • Užsiėmimus ves psichologė Eglė Urbutienė, turinti 10 metų darbo patirtį onkologijos srityje.

ŠIUO METU REGISTRACIJA YRA SUSTABDYTA. JEIGU NORĖTUMĖTE DALYVAUTI UŽSIĖMIMUOSE, PARAŠYKITE L. PAŠTU: REGISTRACIJA@KRAUJAS.LT – ATSIRADUS VIETAI SU JUMIS SUSISIEKSIME IR PKAVIESIME DALYVAUTI.

Onkologinės ligos atsinaujinimo baimė – vienas iš universalių išgyvenimų, kurį patiria beveik visi onkologinės ligos patirtį turintys žmonės – tiek patys pacientai, tiek jų artimieji. Vieni dažniau, kiti rečiau. Mintys apie galimą ligos atsinaujinimą gali tapti įkyriomis pabaisomis, galinčiomis atimti gyvenimo džiaugsmą. Labai dažnai apie šią baimę nekalbama ir ji lieka už tylos sienos. Manoma, jog aplinkiniai nesupras išgyvenamos baimės, gėda apie baimę kalbėti, nenorima būti kitiems našta ir apkrauti slegiančiais jausmais, o kartais pasidalinus, sulaukiama greito nuraminimo, po kurio žmogus jaučiasi nesuprastas, atstumtas ir vienišas. Būna ir taip, kad patys žmonės visais įmanomais būdais bando baimę nuslopinti, neigti, tačiau viso to kaina – gyvenimas nuolatinėje įtampoje. Nuslopintos baimės nugrimzta į dugną, paslapčia kenkia mūsų gyvenimui ir neleidžia įgyvendinti mums svarbių planų bei troškimų. Jei su jomis pabendrausime akis į akį, jei tas bauginančias pabaisas pakviesime puodeliui arbatos, kad jas pažintume, tada įsitikinsime – jos kur kas mažesnės nei manėme. Kaip išblunka šešėliai, apšviesti saulės šviesos, taip ir baimės, nutviekstos žmogaus supratimo, atvirame, padrąsinančiame pokalbyje pradeda nykti…

Nuotolinio devynių užsiėmimų ciklo metu nedidelėje grupėje (iki 8 dalyvių) pakalbėsime apie onkologinės ligos atsinaujinimo baimę bei kaip su ja gyventi, kad ji kuo mažiau trukdytų mėgautis visaverčiu gyvenimu po ligos. Per patirtines užduotis mokysimės atpažinti ženklus aplinkoje bei savyje, kurie pabudina baimę, išbandysime įvairius būdus, galinčius padėti sumažinti baimę, ugdysime atsparumą baimei.

Užsiėmimuose kviečiu dalyvauti šiuo metu besigydančius, jau baigusius gydymą ar sergančiųjų artimuosius. Pageidautina, kad galėtumėte dalyvauti visuose ar bent jau daugelyje grupės susitikimų.

Dalyvavimas užsiėmimų cikle yra nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija. Užsiėmimai vyks nuotoliniu būdu MS Teams platformoje vieną kartą per savaitę, todėl dalyvauti užsiėmimuose galite nepriklausomai nuo savo gyvenamosios vietos, o patogiai ir jaukiai būnant savo erdvėje.

Užsiėmimų ciklo pradžia – spalio 26 d. 16 val. Užsiėmimo trukmė – 2 val.
Užsiėmimų datos: spalio 26, lapkričio 2, 9, 16, 23, 30, gruodžio 7, 14, 21 d.

Nuoširdžiai,
Eglė Urbutienė
Klinikinė psichologė

Užsiėmimų ciklą finansuoja: Vilniaus miesto savivaldybė ir asociacija „Kraujas“.

Užsisakyk naujienlaiškį

Partneriai