Tapk nariu

Jei norite tapti asociacijos „Kraujas“ nariu, užpildykite žemiau esančią formą. Tapdami bendrijos „Kraujas“ nariu, Jūs gausite pranešimus apie bendrijos veiklas, naujienas ir renginius.Please leave this field empty.

Asmenybė ir onkologinė liga: mitai ir tikrovė. Paskaita – diskusija.

RENGINYS ĮVYKO.

Data ir laikas: 2017 m. birželio 21 d.,  17.30.

Vieta: Trakų g. 9/1, 103 kab. Pranciškonų rūmai, Vilnius.

RENGINYS ĮVYKO.

Kas yra asmenybė? Temperamentas, interesai, polinkiai, įsitikinimai, charakteris… Tai terminai, nusakantys asmenybę. Ar asmenybės tipas apsprendžia polinkį sirgti vienomis ar kitomis ligomis?

F. Aleksanderio ir kitų autorių  teorijos  apie asmenybės įtaką ligos atsiradimui palieka galimybę interpretacijai ir oponavimui. Dažnai pesimizmas siejamas su liga, o optimizmas su sveikata, tačiau ar tikrai? Ką apsprendžia asmenybės tipas – ligos atsiradimą ar sveikimo procesą? Kuo pasižymi asmenybės, atsparios ligoms? Savireguliacijos procesas, reaguojant į sveikatos problemas turi  įtakos sveikimo eigai. Jeigu žmogus supranta, kas vyksta su jo kūnu ir gali kontroliuoti situaciją, pasitelkdamas savo vidinius resursus bei panaudodamas išorinę pagalbą. Hipokratas yra pasakęs, kad nesvarbu kuo serga žmogus, svarbiau žinoti, koks žmogus serga. Gydymo procese reikia gydyti ligonį, o ne ligą.

Susirgus onkologine liga, iš tiesų gali kilti grėsmė gyvybei, o gydymas gali būti ilgas ir sudėtingas. Per keletą minučių įvykęs pokytis, pateikia gausybę naujų reikalavimų, išbandymų, keliančių sunkius emocinius išgyvenimus. Daugeliui kyla klausimas, kaip tai išgyventi ir kaip išlaikyti lygiavertį santykį su aplinkiniais ir netapti stigmatizuotu, bejėgiu, kaip išlaikyti orumą ir kitų pagarbą į save kaip visavertį žmogų.

Seminarą ves psichologės Diana Batutienė ir Lidija Janušonienė.

Seminaras vyks: onkohematologinių ligonių bendrijos „Kraujas“ patalpose, Trakų g. 9/1, 103 kab. Pranciškonų rūmuose, Vilniuje. Pradžia 17.30 val.

Dalyvavimas seminare NEMOKAMAS! Laukiame Jūsų!

Seminarą finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“.

Užsisakyk naujienlaiškį

Partneriai