Tapk nariu

Jei norite tapti asociacijos „Kraujas“ nariu, užpildykite žemiau esančią formą. Tapdami bendrijos „Kraujas“ nariu, Jūs gausite pranešimus apie bendrijos veiklas, naujienas ir renginius.Please leave this field empty.

„Kai vėžys užteršia smegenis“ – kaip priimti ligą ir įveikti jos atsinaujinimo baimę

Seminaras vyko spalio 23 d., trečiadienį, asociacijoje „Kraujas“, Teatro g. 3-9, Vilniuje. Pradžia 17.30 val.

Kalbant apie onkologines ligas, esame įpratę didžiausią dėmesį skirti emocinėms reakcijoms sužinojus ligos diagnozę, laukiant gydymo pradžios, patyrus operaciją, priimant chemoterapinį ar radiologinį gydymą bei ligai sugrįžus, kai vėl iš naujo turime sutelkti visas jėgas naujam gydymo ciklui. Tačiau šį kartą ir vėl norime atsigręžti į tikriausiai vieną svarbiausių dalykų žmogaus gyvenime – patį gyvenimą. Gyvenimą po aktyvaus ligos gydymo, gyvenimą, kaip dabartį ir ateitį, o ne praeitį.

Onkologinės ligos atveju neretai labai daug dėmesio skiriame praeities ir joje padarytų klaidų analizei. Šitaip iš dalies švaistydami savo laiką dabarties ir ateities sąskaita, tarsi patys leidžiame ligos keliamoms baimėms nuspausti pauzės mygtuką. Paradoksalu, šiame etape mūsų gyvenime viskas ima suktis apie ligą, nors teoriškai, jos turime mažiausiai, tik apie ją žinome daugiausiai.

Kai kurie pilną ar dalinę remisiją pasiekę žmonės teigia, kad tai iš tiesų yra vienas sudėtingiausių onkologinės ligos paliestųjų laikas, kai pasibaigus gydymui prasideda tikrasis gijimo procesas. Šiame etape vienu iš didžiausių tikslų tampa ne tik kūno, bet ir sielos sveikimas. Esame priversti mokytis gyventi su buvusia liga ir jos sukeltais jausmais bei gyvenimo pokyčiais. Čia baigiasi kova ir ateina laikas savyje atrasti saugią vietą ligos paliktiems išgyvenimams. Ateina laikas išmokti gyventi toliau, su kiek įmanoma mažiau baimių ir nuogąstavimų. Ir daugumai tame visai neblogai sekasi, kol neateina laikas vėl aplankyti ligoninėje ir akis į akį susidurti su patirtimi, kurią taip stipriai bandėme pamiršti.

Viena moteris yra pasakiusi – vėžys užteršia smegenis. Ir nepriklausomai nuo to, pasitraukia jis ar pasilieka, turime išmokti gyventi su juo.

Spalio 23 d., trečiadienį, kviečiame Jus į seminarą „Kai vėžys užteršia smegenis“ – kaip priimti ligą ir įveikti jos atsinaujinimo baimę, kuriame kviesime kiekvieną iš Jūsų paieškoti savo santykio su buvusia ar esama liga bei pamėginti rasti būdą ją priimti ir įveikti visas jos keliamas baimes.

Seminarą ves psichologė Evelina Sabaitytė.

Seminaras vyks: asociacijoje „Kraujas“, Teatro g. 3-9, Vilniuje. Pradžia 17.30 val.

Norėdami dalyvauti registruokitės internetu.

Dalyvavimas seminare NEMOKAMAS! Laukiame Jūsų!

Seminarą finansuoja: Vilniaus miesto savivaldybė ir asociacija „Kraujas“.

Užsisakyk naujienlaiškį

Partneriai