Tapk nariu

Jei norite tapti asociacijos „Kraujas“ nariu, užpildykite žemiau esančią formą. Tapdami bendrijos „Kraujas“ nariu, Jūs gausite pranešimus apie bendrijos veiklas, naujienas ir renginius.Please leave this field empty.

Nuotaika paklūsta protui: minčių keitimas ir emocinės savijautos kontrolė

Seminaras vyko 2019 m. lapkričio 12 d. asociacijoje „Kraujas“, Teatro g. 3 – 9, Vilniuje.

Dažnai mes pasimetame tarp to, ką mąstome, ką jaučiame, negalime aiškiai įvardinti savo jausmų, suprasti, iš kur kyla tas nerimas, pyktis, liūdesys. Esame kaip didžiulė planeta, apgyvendinta tarpusavyje kovojančiais jausmais, mintimis. Mintys, kaip teisingumo ministerija, stengiasi būti racionalios ir įvesti tvarką bei teisingumą „planetos“ viduje, bet privelia tiek chaoso, kad negali suprasti nei tų pačių minčių, nei  jausmų ir dar taip užteršia visą „planetą“, paversdamas kūną vienu sopuliu.

Suprasti savo nuotaiką ir pamatyti ryšį tarp to, ką mąstote, ir to, ką jaučiate yra pirmas svarbus dalykas, padėsiantis suprasti savo nuotaikų kaitą ir judėjimą jausmų pasaulyje. Kaip sako D. Burns, prieš kažką patirdamas turite tą įvykį̨ apdoroti smege­nyse ir suteikti jam prasmę. Turite suprasti, kas su jumis vyksta prieš pajausdamas emocijas.

Dažnai nutinka taip, kad mes iškreiptai suvokiame tai, kas vyksta ir reakcija tampa ne tikra, iškreipta psichinių „trukdžių“ – mes patiriame depresines, melancholines nuotaikas, pykčio ar liūdesio proveržius ne dėl paties įvykio, o dėl „trukdžių“, kurie tarytumei sugedusios detalės radijo imtuve neleidžia girdėti tikros, „švarios“ melodijos, sklindančios iš radijo centro. Taigi, galvoje besisukančios negatyvios mintys yra tikroji neigiamų jausmų priežastis. Atrodytų labai paprastas algoritmas – „teisingas“ įvykių suvokimas formuoja „teisingą“ nuotaiką. Tačiau tai nėra taip paprasta – nuotaika ir mintys yra nuolatiniame dialoge, kurį reikia išmokti moderuoti, kad dialogas būtų prasmingas ir nuotaika bei mintys judėtų ta pačia linkme.

Išmokę realiau matyti pasaulį, galėtume gyventi turtingesnį emocinį gyvenimą ir labiau vertinti nuoširdų liūdesį bei džiaugsmą be jokių iškreiptų minčių.

Seminarą ves psichologė Diana Batutienė.

Seminaras vyks: asociacijoje „Kraujas“, Teatro g. 3-9, Vilniuje. Pradžia 17.00 val.

Dalyvavimas seminare NEMOKAMAS! Laukiame Jūsų!

Seminarą finansuoja: Vilniaus miesto savivaldybė ir asociacija „Kraujas“.

Užsisakyk naujienlaiškį

Partneriai