Tapk nariu

Jei norite tapti asociacijos „Kraujas“ nariu, užpildykite žemiau esančią formą. Tapdami bendrijos „Kraujas“ nariu, Jūs gausite pranešimus apie bendrijos veiklas, naujienas ir renginius.Please leave this field empty.

Praktiniai seminarai Šiauliuose: pagrindinės baimės sergant onkologine liga ir kaip su jomis tvarkytis

RENGINYS ĮVYKO.

Lapkričio 4 d. (šeštadienį), nuo 10 val. iki 15 val.

Seminarai vyks: Respublikinės Šiaulių ligoninės onkologijos klinikoje, Administracijos salėje, 2-ame aukšte (Darželio g. 10, Šiauliai).

RENGINYS ĮVYKO.

Lapkričio 4 d. (šeštadienį) Šiauliuose kviečiame dalyvauti dviejų temų praktiniame seminare „Pagrindinės baimės ir nerimą keliantys dalykai onkologinės ligos akivaizdoje“ bei „Ligos atsinaujinimo baimė ir kaip su ja tvarkytis“, kuris skirtas onkologinės ligos patirtį turintiems žmonėms – tiek pacientams, tiek jų artimiesiems.

10 val. prasidės seminaras „Pagrindinės baimės ir nerimą keliantys dalykai onkologinės ligos akivaizdoje“.

Nerimas ir įvairios baimės dažnai tampa kasdieniais palydovais, susidūrus su onkologine liga – tik sužinojus diagnozę, gydymo metu, pasibaigus gydymui. Kai iškyla grėsmė mūsų ar mūsų artimųjų sveikatai, natūralu, kad nerimaujame ir baiminamės dėl tam tikrų dalykų: baimė pačios onkologinės ligos ir laukiančio gydymo, procedūrų baimė, nerimas dėl gydymo rezultatų, baltų chalatų ir ligoninių baimė, nerimas prieš kiekvieną sveikatos patikrinimą, laukiant tyrimų rezultatų, ligos atsinaujinimo baimė, nerimas dėl ateities ir t.t.

Seminaro metu drauge kalbėsime, kaip atpažinti nerimo simptomus, ką išgyvena mūsų kūnas nerimaudamas ir bijodamas, kaip tvarkytis su nerimo ir baimės jausmais, kurie kyla tiek patiems sergantiems, tiek artimiesiems bei kaip gyventi kuo pilnavertiškesnį, prasmingesnį ir kokybiškesnį gyvenimą su liga. Taip pat praktiškai išbandysime keletą streso kontrolės būdų, galinčių padėti sumažinti jaučiamą nerimą ir įtampą.

Seminarą ves psichologė Ina Valeckienė.

12.30 val. prasidės seminaras „Ligos atsinaujinimo baimė ir kaip su ja tvarkytis“.

Daugeliui, kurie susidūrė su onkologine liga, pažįstamas gyvenimas su nežinomybės jausmu ir nerimastingomis mintimis, kad liga gali atsinaujinti. Šis jausmas ypatingai stiprus baigiantis gydymui, prieš kiekvieną sveikatos patikrinimą, laukiant tyrimų rezultatų, artėjant ligos diagnozavimo datai, sužinant apie gydymosi draugo ligos atsinaujinimą ar išgirstant apie onkologine liga sirgusio žmogaus mirtį.

Ligos atsinaujinimo baimę labai sustiprina mitai, susiję su onkologine liga, dėmesio sutelkimas į fizinius simptomus, ligos ir gydymo sukeltas kontrolės praradimo, visa apimančio nesaugumo, pažeidžiamumo jausmas, informacijos stoka, kaip įveikti ar bent jau sumažinti šią baimę.

Seminaro metu drauge kalbėsime, kaip tvarkytis su ligos atsinaujinimo baime, nežinomybės jausmu bei gyventi kuo pilnavertiškesnį, prasmingesnį ir kokybiškesnį gyvenimą po ligos – net ir žinant, kad ji gali sugrįžti. Taip pat praktiškai išbandysime įvairius streso kontrolės būdus, galinčius padėti sumažinti jaučiamą ligos atsinaujinimo baimę.

Seminarą ves psichologė Ina Valeckienė.

Seminarai vyks: Respublikinės Šiaulių ligoninės onkologijos klinikoje, Administracijos salėje, 2-ame aukšte (Darželio g. 10, Šiauliai).

Laikas: nuo 10 iki 15 val.

Dalyvavimas seminare NEMOKAMAS! Laukiame Jūsų!

Seminarą finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei asociacija „Kraujas“.

Užsisakyk naujienlaiškį

Partneriai