Tapk nariu

Jei norite tapti asociacijos „Kraujas“ nariu, užpildykite žemiau esančią formą. Tapdami bendrijos „Kraujas“ nariu, Jūs gausite pranešimus apie bendrijos veiklas, naujienas ir renginius.Please leave this field empty.

Psichinės sveikatos stiprinimo svarba ir praktiniai patarimai

RENGINYS ĮVYKO.

Seminaras vyks: 2018 m. birželio 12 d., antradienį. Pradžia 17:30 val.

Seminaro vieta: asociacija „Kraujas“, Teatro g. 3-9. Vilniuje.

RENGINYS ĮVYKO.

„Pažinimas kitų yra įžvalgumas.

Pažinimas savęs yra išmintis.

Įsisavinimas kitų yra stiprybė.

Įsisavinimas savęs yra tikroji galia.“

(Lao Tzu)

Vis tik, nėra lengva perprasti save, įžvelgti savo mąstymo schemas, pastebėti, kaip mūsų mintys veikia mūsų emocijas, elgesį, fizinę savijautą. Sunku yra keisti mąstymo įpročius, suformuotus per ilgą laiko tarpą, ugdyti naujus sveiko mąstymo įgūdžius. Kartais nesistengiame savęs paklausti, kas man padeda krizinių, stresą keliančių situacijų metu, pavyzdžiui, onkologinės ligos diagnozė, ilgas gydymasis ir kt., kokie naudojami metodai man padeda apsisaugoti nuo per stiprių emocinių išgyvenimų.

Ne mažiau reikalauja didelės drąsos, pasiryžimo siekis suformuoti, priimti ir laikytis savo vertybių ir nuostatų į svarbius gyvenimo aspektus, ypač gyvenimiškų pokyčių, stresinių situacijų metu. Tačiau sėkmingo santykio su kitu formavimui ir išlaikymui taip pat reikalingas gebėjimas suprasti, priimti, dėmesingai įsisąmoninti kito galbūt kitokias vertybes ir nuostatos į svarbius gyvenimo aspektus, žinoma,  neatsisakant savo įsitikinimų.

Kad ir kaip šis pokyčių procesas atrodytų reikalaujantis didelio darbo ir pastangų, tačiau verta gilintis į save ir stiprinti savo psichinę sveikatą, kuri glaudžiai susijusi su fizine savijauta. „Tas kuris klaidas savo pastebėjo, daugiau nebeklysta“(Lao Tzu). Grupėje gilintis į save ir santykį su kitu lengviau, todėl seminaro metu:

  • Gilinsimės į kūno ir psichikos ryšį per praktinių psichinės sveikatos stiprinimo pratimų aspektus (relaksacija, biblioterapija, rašymo terapija, dėmesio nukreipimas ir perkėlimas, vaizduotė).
  • Mokysimės atskirti sveiką, padedantį gydymui mąstymą nuo nenaudingų mąstymų įpročių per praktinius pratimus.
  • Aptarsime pagrindinius žmogaus gynybos (apsauginius) mechanizmus ir mėginsime atrasti, kuriuos patys pasitelkiame reaguodami į stresą keliančias, krizines situacijas.
  • Išskirsime bendravimo, dėmesingo įsisąmoninimo aspektus, padedančius sveiko santykio su kitu formavimui, vidinės psichinės harmonijos atradimui.

Seminarą ves VUL Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro medicinos psichologė Raminta Seniūnaitė.

Seminaras vyks: birželio 12 d., antradienį, asociacijos „Kraujas“ patalpose, Teatro g. 3-9. Vilniuje. Pradžia 17:30 val.

Dalyvavimas seminare NEMOKAMAS! Laukiame Jūsų!

Seminarą finansuoja: Vilniaus miesto savivaldybė ir asociacija „Kraujas“.

Užsisakyk naujienlaiškį

Partneriai