Tapk nariu

Jei norite tapti asociacijos „Kraujas“ nariu, užpildykite žemiau esančią formą. Tapdami bendrijos „Kraujas“ nariu, Jūs gausite pranešimus apie bendrijos veiklas, naujienas ir renginius.Please leave this field empty.

Seminaras „Bendravimas ir bendradarbiavimas su medicinos personalu“

RENGINYS ĮVYKO.

Seminaras vyks: asociacijos „Kraujas“ patalpose, Trakų g. 9/1, 103 kab. Pranciškonų rūmuose, Vilniuje.

Seminaro laikas: lapkričio 15 d., trečiadienį. Pradžia 18:00 val.

RENGINYS ĮVYKO.

Jau IV a. prieš mūsų erą buvo teigiama, kad gydant ligonius, iš pradžių privalo būti žodis, po to vaistai ir tik vėliau – peilis (Hipokratas). Remiantis LR Sveikatos apsaugos ministerijos „Rekomendacijomis kaip pagerinti sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų ir pacientų bendravimą” sėkmingai komunikacijai yra labai svarbūs pacientą veikiantys vidiniai veiksniai – asmenybės tipas, ankstesnė patirtis bendraujant su medicinos personalu, nuovargis, nežinomybė ir lūkesčiai, visas šis kompleksas daro įtaką ir mediko elgesiui.

Dirbdama VUL Santaros klinikose su kraujo ligomis sergančiais pacientais, jų artimaisiais ir medicinos personalu įsitikinau, koks svarbus, gydytojų ir pacientų bendravimas ir bendradarbiavimas. Atliktų mokslinių tyrimų duomenimis, esant geram emociniam santykiui tarp paciento ir gydytojo, pacientai linkę labiau pasitikėti savo priimamų sprendimų dėl gydymo teisingumu. Teikdama psichologines konsultacijas pacientams pastebiu, kad jie turi daug mitų apie bendravimą su gydytojais: „Gydytojas pagalvos, kad esu verksnys, įkyrus”, „Gydytojas pagalvos, jog esu kvailas / neišsilavinęs”, „Kaip nors susitvarkysiu pats, nenoriu apsunkinti gydytojo savo nereikšmingais nusiskundimais, problemomis“, „Gydytojai ir taip labai užsiėmę ir be mano problemų“ ir kitus.

Seminaro metu bus aptariami mitai susiję su paciento ir gydytojo bendravimu. Pacientai drovisi klausti gydytojo bijodami, kad jų klausimai nuskambės „kvailai“. Rabindranath Tagore teigimu, jeigu uždarysite duris visoms klaidoms, tiesa liks už durų. Kalbėsime apie drąsą klausti ir gydytojų požiūrį į besidominčius pacientus, gilinsimės į bendravimo su gydytojais aspektus skirtingais gydymosi etapais (sužinojus diagnozę, gydymosi metu, sužinojus naujos informacijos apie savo gydymą, gydymosi pabaigoje, vizito pas gydytoją metu). Diskutuosime, kaip sėkmingas bendradarbiavimas su gydančiu personalu gali nulemti paciento teigiamus psichologinius pokyčius.

Bendraujant su medicinos personalu labai svarbu pažinti savo poreikius ir asmeninius lūkesčius, tad seminaro metu skirsime dėmesį savo asmenybės bei poreikių įsivardijimui ir sau tinkamiausio bendravimo stiliaus su gydančiu personalu atradimui. Gilinsimės į paciento galimybes prisidėti prie gydymosi proceso, pasidalinti atsakomybėmis ir išvengti vienpusio bendravimo. Bendraujant su gydytoju, labai svarbu už balto chalato pamatyti paprastą žmogų, taip pat išgyvenantį stresą ir kitus žemiškus jausmus.

Seminarą ves VUL Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro  medicinos psichologė Raminta Seniūnaitė.

Seminaras vyks: asociacijos „Kraujas“ patalpose, Trakų g. 9/1, 103 kab. Pranciškonų rūmuose, Vilniuje. Pradžia 18:00 val.

Dalyvavimas seminare NEMOKAMAS! Laukiame Jūsų!

Seminarą finansuoja: Vilniaus miesto savivaldybė ir asociacija „Kraujas“.

Užsisakyk naujienlaiškį

Partneriai