Tapk nariu

Jei norite tapti asociacijos „Kraujas“ nariu, užpildykite žemiau esančią formą. Tapdami bendrijos „Kraujas“ nariu, Jūs gausite pranešimus apie bendrijos veiklas, naujienas ir renginius.Please leave this field empty.

Biobankai ir audinių bankai

Kas yra audinys?

Audinys – tai ląstelių ir tarpląstelinių medžiagų sistema, kuriai būdinga bendra kilmė, sandara ir paskirtis. Pavyzdžiai: kraujas, kaulų čiulpai, oda.

Kas yra audinių bankas?

Audinių bankas – viešoji arba privačioji įstaiga, atliekanti gyvo ar mirusio žmogaus audinių ir (ar) ląstelių ištyrimą, apdorojimą, konservavimą, saugojimą, paskirstymą, utilizavimą ir kitas teisės aktų nustatytas funkcijas.

Kam reikalingas audinių bankas?

Svarbiausia audinių banko funkcija – kokybiškai paruošti ląsteles ir audinius ilgalaikiam saugojimui, užtikrinti tinkamą jų saugojimą ir paskirstymą vartotojams. Į audinių banką patenka mirusio žmogaus donuoti organai arba gyvo žmogaus periferinio kraujo ląstelės, taip pat kaulų čiulpai, skirti konkrečiam recipientui.

Ar be mano sutikimo audiniai gali patekti į audinių banką?

Ne. Kad audinys patektų į audinių banką būtinas raštiškas sutikimas.

Ar Lietuvoje yra audinių bankų?

Lietuvoje yra 2 licencijuoti audinių bankai: Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų audinių bankas ir privatus virkštelės kraujo kamieninių ląstelių bankas (UAB „Imunolita“).

Ar audinių bankų veikla kontroliuojama?

Taip. Kontrolę atlieka Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Nacionalinis transplantacijos biuras.

Užsisakyk naujienlaiškį

Partneriai