Tapk nariu

Jei norite tapti asociacijos „Kraujas“ nariu, užpildykite žemiau esančią formą. Tapdami bendrijos „Kraujas“ nariu, Jūs gausite pranešimus apie bendrijos veiklas, naujienas ir renginius.Please leave this field empty.

Savanorystė

Padėti bent vienam žmogui, o ne išgelbėti visą pasaulį – mes tikime, kad tokia yra savanorystės esmė.

Asociacija „Kraujas“ ir asocijuotas partneris VUL Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centras 2014 m. – 2016 m. įgyvendino Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo NVO programos Lietuvoje fondo projektą – savanorystės programą „Draugų kalendorius“. Iki tol Lietuvoje nebuvo savanorių veikla pagrįstos programos, kuri padėtų spręsti onkologinėmis ligomis sergančių pacientų slaugos, psichologines, socialines ir kitas problemas, nors kitose Europos Sąjungos šalyse tokios programos sėkmingai veikia.

Būsimieji savanoriai dalyvavo mokymuose, kurių metu bendravo su gydytojais, psichologais, socialiniais darbuotojais, išklausė paskaitų ciklą apie onkologines ligas, psichologinius bendravimo su sunkiai sergančiais žmonėmis ypatumus, susipažino su ligoninės taisyklėmis ir higienos normomis, dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose. Po mokymų įgytas žinias ir įgūdžius pritaikė VULSK Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro palatose, bendraudami su pacientais, teikdami emocinę paramą, informacinę ir organizacinę pagalbą, prisidėdami prie bendrijos „Kraujas“ įgyvendinamų veiklų.

Projektas „Draugų kalendorius“ tapo savanorystės tradicijų pradininku VUL Santaros klinikose. 2016 m. pabaigoje savanorystės programa ligoninėje plėtėsi ir savanoriai įsijungė į dar vieno, Nefrologijos ir inkstų transplantacijos skyriaus, veiklą.

Savanorių parengimas ir savanorystės įgyvendinimas prisideda prie onkologinių pacientų – pažeidžiamos ir diskriminuojamos grupės – gyvenimo kokybės gerinimo bei socialinės integracijos, taip pat atskleidžia naujas ir dar neišnaudotas visuomenės galimybes žmogaus teisių bei demokratijos vertybių įtvirtinimo srityje. Savanoryste siekiama skatinti pilietiškumą, ugdyti bendruomeniškumą ir mažinti vėžio stigmą mūsų visuomenėje.

Asociacija „Kraujas“ nuolat stiprina savanorių pajėgas ir kviečia išbandyti savanorystę tuos, kurie:

  • Yra 18 metų ir daugiau.
  • Turi laisvo laiko, kurį nori praleisti prasmingai.
  • Yra atsakingi, sąžiningi, nuoširdūs ir atviri, iniciatyvūs ir kūrybiški.
  • Nori padėti tiems, kurie susiduria su sunkia liga.
  • Geba išklausyti.
  • Turi savybių, kurios jų manymu, gali praversti savanoriaujant.

Savanoriai gali teikti emocinę paramą, informacinę, praktinę, organizacinę pagalbą pacientams, besigydantiems VUL Santaros klinikose, taip pat prisidėti įgyvendinant įvairias asociacijos „Kraujas“ veiklas: padėti organizuojant renginius pacientams ir jų artimiesiems bei bendrosios praktikos gydytojams, prisidėti idėjomis ir įgyvendinimu vykdant socialinę kaulų čiulpų donorystės iniciatyvą „Būk geras“, padėti ruošiant, maketuojant leidinius ar vizualinę medžiagą ir pan.

Norintis savanoriauti, turi sudalyvauti atrankoje ir mokymuose, tad prie savanorystės galima prisijungti tuomet, kai yra renkamos naujos savanorių grupės. Apie tai galite sužinoti sekdami naujienas asociacijos „Kraujas“ puslapyje ir Facebook paskyroje. Taip pat galite teirautis el. paštu info@kraujas.lt.

Užsisakyk naujienlaiškį

Partneriai