Tapk nariu

Jei norite tapti asociacijos „Kraujas“ nariu, užpildykite žemiau esančią formą. Tapdami bendrijos „Kraujas“ nariu, Jūs gausite pranešimus apie bendrijos veiklas, naujienas ir renginius.







Please leave this field empty.

Psichologinė pagalba

Psichologinė pagalba susirgus – tai galimybė atrasti savyje jėgų ir stiprybės įveikiant sunkumus, įprasminti ir priimti gyvenimą tokį, koks jis yra su liga.

Neretai susirgus, baigus gydymą, ligai atsinaujinus ar sergant artimajam būna sunku susigaudyti savo jausmuose.

  • Kaip palengvinti išgyvenamą nerimą ir įtampą?
  • Kaip sumažinti trukdančią džiaugtis gyvenimu baimę?
  • Kaip man gyventi šiuo metu – „čia ir dabar“ su liga?
  • Kaip pranešti apie ligą artimiesiems, vaikams ar draugams?
  • Kaip elgtis ir padėti sergančiam artimajam?

Apnikus baimėms ir liūdnoms mintims, kai viskas atrodo negatyviai, kai nebežinote, kaip gyventi toliau ir nebejaučiate gyvenimo džiaugsmo – Jums gali padėti profesionali psichologinė pagalba.

Individualios konsultacijos

IMG_5184 copyPokalbių su psichologu metu galite aptarti baimes, kurios kliudo sveikti, gydytis, ne slopinti, o išreikšti su liga susijusius jausmus. Dažnai savo išgyvenimų nesinori užkrauti artimiesiems, draugams, todėl psichologas gali tapti tuo neutraliu ir patikimu žmogumi, su kuriuo kalbantis galima labiau suprasti savo išgyvenimus, išreikšti susikaupusius jausmus, ieškoti stiprybės ir palaikymo šaltinių savo gyvenime, mokytis būdų, kaip padėti sau sveikti ir geriau jaustis onkologinės ligos metu.

Onkologiniams pacientams ir jų artimiesiems individualios psichologo konsultacijos yra nemokamos.

Daugiau informacijos ir registraciją rasite „Individualios psichologo konsultacijos“.

Emocinės paramos grupės

Emocinės paramos grupės – tai viena iš grupinės terapijos formų, kuomet psichologinė pagalba vienu metu teikiama keliems žmonėms.

Emocinės paramos grupės – tai bendravimo grupės, skirtos sergantiems ar sirgusiems onkologine liga žmonėms. Tai saugi erdvė dalintis iškylančiais sunkumais bei keistis tarpusavio palaikymu su tą pačią – onkologinės ligos – patirtį turinčiais žmonėmis.

Susitikimų metu galėsite dalintis aktualia su liga susijusia informacija. Bendraudami mokysitės prisitaikyti prie ligos sukeltų pokyčių gyvenime, santykiuose ir savyje. Keisdamiesi patirtimi sužinosite įvairius problemų sprendimo ir sunkumų įveikimo būdus. Drauge ieškosite būdų, kaip rūpintis savimi, ką daryti, kad gyvenimas būtų prasmingesnis ir džiaugsmingesnis.

IMG_0121 copy

Dalyvavimo grupėje taisyklės:

  • Konfidencialumas – tai, apie ką kalbame grupėje, lieka tik grupėje, nėra pasakojama už grupės ribų.
  • Atvirumas – tam, kad dalyvavimas grupėje būtų naudingas, reikia stengtis būti atviriems savo jausmams ir išgyvenimams. Tačiau būti atviriems tiek, kiek norite ir galite.
  • Empatija – stengiamės suprasti kitą grupės narį, nekritikuojame, nepertraukinėjame.
  • Atėjimas laiku ir nepraleidimas – stengtis nevėluoti ir nepraleidinėti grupės susitikimų.

Prieš pradedant lankyti emocinės paramos grupę visada yra būtinas individualus susitikimas (ar keli susitikimai) su grupės vedančiuoju tam, kad įvertintumėme drauge Jūsų lūkesčius, abejones, tinkamumą grupei bei grupinės pagalbos tinkamumą Jums.

Kuo naudingos emocinės paramos grupės?

Tai tinkama erdvė geriau pažinti save per bendravimą, santykius su kitais žmonėmis, suvokti savo stipriąsias ir silpnąsias puses, atskleisti asmenybės galimybes, pagerinti bendravimo įgūdžius. Visa tai teigiamai veikia sergančiojo psichologinę savijautą bei gyvenimo kokybę.

Šiuo metu emocinės paramos grupės nevyksta. Apie artimiausiu metu prasidedančias grupes būtinai informuosime skiltyje „Naujienos“. Apie emocinės paramos grupes taip pat galite pasiteirauti el.paštu: info@onkopsichologija.lt.

Meno terapija

vkwrmha1_ti-tim-arterbury

Meno terapija – tai 9 – 10 nemokamų užsiėmimų ciklas, specialiai sukurtas žmogui, kuriam gyvenime teko onkologinės ligos išbandymas.

Užsiėmimų metu drauge eisime sveikimo link naudodami vaizduotę, intuiciją, vidinę kūrybą, sveiką mąstymą. Piešimo, muzikos, šokio, fotografijos, teatro, atsipalaidavimo pratimų pagalba ieškosime naujų įžvalgų apie save, santykius bei gyvenimo prasmę, sieksime pažinti tikruosius vidinius poreikius. Mokysimės sustoti bei gyventi svarbiausiame laike – „čia ir dabar“.

Norint dalyvauti meno terapijoje – Jums nereikia išankstinio meninio pasiruošimo ar specialių įgūdžių. Svarbiausia – Jūsų noras dalyvauti!

Užsiėmimus veda kvalifikuoti „Onkopsichologijos ir komunikacijos centro“ psichologai, turintys ilgametę darbo su onkologiniais pacientais ir jų artimaisiais patirtį. Savo profesinių žinių pagalba, specialistai siekia padėti dalyviams suprasti jų išgyvenimus, susijusius su liga, išreikšti susikaupusius jausmus, suteikia emocinę paramą, kuomet reikia stiprybės ir palaikymo, moko būdų, kaip pašalinti psichologines kliūtis, trukdančias sveikti ir jaustis geriau ligos akivaizdoje.

Kam tinka meno terapija?

  • Besigydantiems ar jau po gydymosi.
  • Norintiems aktyviai sau padėti, susirgus onkologine liga.
  • Norintiems įveikti vienišumą ir izoliaciją, išmokti atviriau reikšti jausmus, įgauti pasitikėjimo savimi ir stiprybės, susirgus onkologine liga.
  • Norintiems įveikti nerimą, depresiją, sumažinti įtampą onkologinės ligos akivaizdoje.

Šiuo metu meno terapijos užsiėmimai nevyksta. Sekite informaciją skiltyje „Naujienos“ arba teiraukitės el. paštu – info@onkopsichologija.lt.

Seminarai

Asociacijos „Kraujas“ ir VšĮ „Onkopsichologijos ir komunikacijos centras“ nuolat organizuoja seminarus ir paskaitas, skirtas onkologine liga sergantiems, jau pasveikusiems ir jų artimiesiems.

Onkologinė liga ir jos gydymas sukelia daugybę fizinių, psichologinių, socialinių ir dvasinių pokyčių tiek sergančiojo, tiek jo artimųjų gyvenime. Seminaruose ir paskaitose pateikiama aktuali teorinė ir praktinė informacija apie psichologines reakcijos į ligos diagnozę, psichologinį prisitaikymą prie ligos sukeltų pokyčių, streso įveikos metodus, gydytojų-pacientų bendravimo ypatumus, sergančiųjų ir artimųjų tarpusavio bendravimą, socialinių problemų sprendimo galimybes. Šių seminarų ir paskaitų tikslas – atkurti sergančiųjų socialinius ir savarankiško gyvenimo įgūdžius, skatinti sergančiųjų įsitraukimą į visuomenę, mažinti vienišumo ir izoliacijos jausmus, gerinti gyvenimo kokybę gydymosi metu ir po ligos, stiprinti pasitikėjimo savimi jausmus onkologinės ligos akivaizdoje, suteikti erdvę sergantiesiems ir jau pasveikusiesiems dalintis patirtimi bei palaikymu.

Seminarų temos:

  • Kriziniai išgyvenimai susirgus onkologine liga.
  • Onkologinės ligos sukelti pokyčiai ir prisitaikymas prie jų.
  • Streso įveikos būdai onkologinės ligos akivaizdoje.
  • Fraktalų piešimo seminarai – atrask spalvas savyje.
  • Garso terapija onkologiniams pacientams ir jų artimiesiems.
  • Šokio ir judesio terapija – būdas pajausti savo kūną.
  • Simonton terapija, susirgus onkologine liga.
  • Onkologinė liga ir psichologinis augimas jos metu.
  • Atsipalaidavimo pratimai ir jų praktinis naudojimas onkologinės ligos metu.
  • Gyvenimas po gydymo: iškylantys sunkumais ir jų sprendimo būdai.
  • Onkologine liga serganti ar sirgusi moteris: jos išgyvenimai ir pagalbos sau būdai.
  • Onkologinių pacientų socialinės problemos ir jų sprendimo galimybės.
  • Socialinė pagalba: poreikis, galimybės, naudingos nuorodos.
  • Bendravimo dovana: kaip kalbėtis su medicinos personalu ir tapti gydymosi komandos dalimi.
  • Gydytojo ir paciento santykis: iškylantys sunkumai ir jų sprendimo būdai.

Apie artimiausius seminarus ir paskaitas informaciją rasite skiltyse „Naujienos ir renginiai“.

Galbūt norite pasiūlyti Jums aktualią temą arba esate specialistas, norintis suorganizuoti seminarą mūsų centre? Savo pageidavimus, norus bei pasiūlymus kviečiame rašyti el.paštu:  info@onkopsichologija.lt. Mes būtinai su Jumis susisieksime!

VšĮ Onkopsichologijos ir komunikacijos centras

Screen Shot 2016-11-16 at 14.13.45

2010 m. asociacija „Kraujas“ įkūrė VšĮ „Onkopsichologijos ir komunikacijos centrą“.

Pagrindinė Onkopsichologijos ir komunikacijos centro misija – nemokama psichologinė pagalba onkologine liga sergantiems ar jau pasveikusiems žmonėms bei jų artimiesiems. Į centrą gali ateiti kiekvienas, susidūręs su onkologinės ligos išbandymu, ieškantis ne tik profesionalios psichologinės pagalbos, bet ir paramos bei bendravimo su tą pačią patirtį turinčiais žmonėmis.

Centre nemokamai konsultuojami onkologine liga sergantys, jau pasveikusieji ir jų artimieji: žmonės išgyvenantys krizinę situaciją – tik susirgę, ką tik diagnozę išgirdę pacientai, išgyvenantys recidyvą pacientai, artimieji, išgyvenantys netektį. Taipogi konsultuojami pasveikusieji, bet turintys sunkumų sugrįžtant į įprastą gyvenimo ritmą. Laukiami artimieji, draugai, kurie nori pasisemti stiprybės, kurios taip reikia būnant šalia sergančiojo žmogaus.

Centre taikomi įvairūs psichologinės pagalbos būdai: individualios konsultacijos, grupinė terapija, meno terapija, relaksacijos užsiėmimai, nuolat organizuojamos paskaitos bei edukaciniai seminarai pacientams įvairiausiomis su liga susijusiomis temomis (psichologinės pagalbos sau būdai, socialinių klausimų sprendimai, gydymo sukelti šalutiniai poveikiai ir t.t.).

Taip pat centre dirbanti komanda teikia psichologinę pagalbą bei organizuoja mokymus, seminarus, paskaitas onkologijos srityje dirbančiam medicinos personalui: gydytojams, slaugytojoms, būsimiems specialistams, kurie planuoja susieti savo profesinį kelią su pagalba onkologine liga sergantiems – medicinos, psichologijos, socialinio darbo ir kt. specialybių studentams.

Onkopsichologijos ir komunikacijos centre psichologės, turinčios apie 10 metų darbo patirtį onkologijos srityje, nuolat tobulinasi tarptautiniuose seminaruose, organizuoja tarptautines konferencijas, rengia publikacijas spaudai, aktyviai dalyvauja Lietuvoje dar naujos – psichosocialinės onkologijos srities vystyme.

Onkopsichologijos ir komunikacijos centro psichologės yra Lietuvos psichologų sąjungos ir Psichosocialinės onkologijos asociacijos narės.

Užsisakyk naujienlaiškį

Partneriai