Tapk nariu

Jei norite tapti asociacijos „Kraujas“ nariu, užpildykite žemiau esančią formą. Tapdami bendrijos „Kraujas“ nariu, Jūs gausite pranešimus apie bendrijos veiklas, naujienas ir renginius.







Please leave this field empty.

Pažangi terapija

Kas yra pažangi terapija?

Pažangi terapija – tai milžinišką potencialą turinti medicinos sritis. Inovacija ir mokslinė pažanga medicinoje suteikė galimybę sukurti ir į klinikinę praktiką idiegti naujus vaistus, atveriančius iki tol neprieinamas gydymo galimybes ligoniams. Pažangi terapija – tai viltis pacientams, sergantiems neišgydomomis ar sunkiai išgydomomis ligomis. Pažangios terapijos technologijos gali būti pritaikytos gydyti daugelį ligų: vėžį, transplantato prieš šeimininką ligą, kaulų ir kremzlių ligas, genetinius sutrikimus, širdies infarkto sukeltus pažeidimus, sunkius odos nudegimus. Ir tai tik keli pavyzdžiai iš ilgo ligų sąrašo.

Kas yra pažangios terapijos vaistiniai preparatai?

Pažangios terapijos vaistiniai preparatai (PTVP) – tai nauji medicininės paskirties vaistiniai preparatai. Nuo tradicinių vaistų jie skiriasi veikliaisiais elementais, kuriais PTVP esti genai ir ląstelės. PTVP terminas apima genų terapijos, ląstelių terapijos ir audinių inžinerijos būdais pagamintus produktus.

  1. Genų terapijos vaistai skirti gydyti genetines ligas. Dažniausiai šių vaistų veikimas remiasi genų (DNR) įterpimu į ląsteles. Įterpus į ląstelės chromosomą naują geną, ši pradeda arba nustoja gaminti ligos eigą galinčius pakeisti baltymus.
  2. Somatinių ląstelių terapijos vaistai – ląstelės ar audiniai, su kuriais atliktos esminės manipuliacijos ir dėl to pakeistos biologinės savybės, fiziologinės funkcijos ar struktūrinės ypatybės. Jos naudojamos ligoms diagnozuoti, jas gydyti ar prevenciniais tikslais. Pavyzdžiai: vėžinės ląstelės paveiktos taip, kad žudytų kitas vėžines ląsteles arba mezenchiminės kamieninės ląstelės, skirtos transplantato prieš šeimininką ligos prevencijai.
  3. Audinių inžinerijos produktai – tai ląstelės ar audiniai, sukonstruoti taip, kad gebėtų atkurti arba pakeisti audinius. Pavyzdys: dirbtinės odos transplantacija po masyvių nudegimų.

Užsisakyk naujienlaiškį

Partneriai