Atjauta sau – geranoriškumu grįsta savęs ir ligos pažinimo kelionė

Iliustracija

2023 spalio 30 d. - 17 val.

Iliustracija

Nuotoliniai susitikimai vyks programoje „Microsoft Teams“.

Iliustracija

Dėmesio! Būtina išankstinė registracija

Kai paliečia liga ne retai pradedame intensyviai svarstyti: „kas čia nutiko?“ „kaip tai galėjo nutikti?“ „kodėl tai nutiko man?“ „už ką tai nutiko man?“ „tikriausiai kažką padariau ne taip…“ „turėjau labiau savimi rūpintis…“ „reikėjo anksčiau pasitikrinti“ „galbūt bučiau galėjęs to išvengti“ „tikriausiai pats esu kaltas…“.

Kai paliečia liga, dažnai susiduriame su virtine vidinių klausimų, į kuriuos taip sunku, o kartais gal net neįmanoma atsakyti… Neradus atsakymo, paprastai atsisukame į save. Pradedame atsakymų ieškoti savo elgesyje, imame kaltinti save už būtus ir nebūtus dalykus, tampame griežčiausiais savo situacijos kritikais, o kartais ir didžiausiais savęs baudėjais. Vietoj to, kad būtume geranoriški ir save atjaustume, imame stumti save į beviltiškumo ir bejėgiškumo liūną…

Geranoriškumas ir atjauta sau daugumai iš mūsų gali atrodyti naujas ir dar nepažįstamas fenomenas. Tačiau tai yra tiesiog mums visiems gerai pažįstama meilė, šiluma ir rūpestis, kuriuos gerai mokame skirti kitiems, tačiau retai tai taikome sau, kai mums nesiseka, kai klystame, kai išgyvename fizinį ar emocinį skausmą. Kai tampame geranoriški, atidūs ir supratingi savo paties atžvilgiu, elgiamės su savimi taip, kaip su mumis elgtųsi pats geriausias ir labiausiai mylintis žmogus pasaulyje.

Moksliniai tyrimai rodo, kad geranoriškumas ir jautrumas sau padeda pasiekti emocinę pusiausvyrą, priimti ir įveikti gyvenimo siunčiamus iššūkius. Sakoma, kad atjauta sau – tai vidinė jėga, leidžianti pažinti savo trūkumus, pasimokyti iš jų ir atrasti savyje jėgų reikalingiems pokyčiams, kurių lengviau siekti su geranoriškumu ir pagarba sau.

Todėl kviečiame prisijungti prie 9 užsiėmimų ciklo „Atjauta sau – geranoriškumu grįsta savęs ir ligos pažinimo kelionė”, kurių metu kalbėsime apie tai, kas ta atjauta sau ir kaip ji pasireiškia mūsų gyvenime, kaip galėtume būti geranoriškesni sau, ką mums sako mūsų kūnas ir kaip jį atjausti, kur mumyse slypi ir ką mums daro mūsų vidinis kritikas, kritikuojamasis ir atjaučiantis stebėtojas, kaip surasti vidinę pusiausvyrą pasitelkiant mūsų viduje slypinčius resursus ir apie visus kitus su atjauta sau susijusius dalykus, kuriuos ne retai savo kasdienybėje tiesiog pamirštame.

  • Užsiėmimų ciklo pradžia – spalio 30 d. 17 val.
  • Užsiėmimų datos:  spalio 30, lapkričio 6, 13, 20, 27, gruodžio 4, 11, 18, 21 d.
  • Nuotoliniai grupės susitikimai vyks kiekvieną pirmadienį nuo 17:00 programoje „Microsoft Teams“.
  • Grupę moderuos onkopsichologė Evelina Sabaitytė.
  • Dalyvavimas užsiėmimų cikle yra nemokamas, tačiau būtina IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA.
  • Dalyvių skaičius yra ribotas (iki 10).
  • Registruotis galima iki spalio 29 d. 12 val. Užsiregistravę dalyviai el. paštu gaus prisijungimo informaciją, todėl registruodamiesi būtinai nurodykite savo el. pašto adresą.

Užsiėmimų ciklą finansuoja: Vilniaus miesto savivaldybė ir asociacija „Kraujas“