2018 04 25

Lietuvoje atlikta 2000-oji kaulų čiulpų transplantacija: kokie artimiausi iššūkiai?

Iliustracija

19 metų veikiančiame VUL Santaros klinikų Kaulų čiulpų transplantacijos centre pirmadienį atlikta 2000-oji kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacija kraujo vėžiu sergančiam pacientui.

Pasak Santaros klinikų Onkohematologijos centro vadovo prof. Laimono Griškevičiaus, sudėtingas transplantacijos gydymo metodas yra taikomas tada, kai kiti metodai yra neveiksmingi. Nors transplantacijos dažniausiai taikomos kraujo vėžiui gydyti, šiandien jos taikomos ir susidūrus su kitomis sudėtingomis ligomis. Pašnekovo teigimu, bendrai vertinant, pasveiksta daugiau nei pusė pacientų.

„Transplantacijos Lietuvoje per 20 metų (pasaulyje – per beveik 50 metų) labai pasikeitė, taikomi visi naujausi gydymo metodai: taikinių terapija, molekulinės medicinos, diagnostikos ir gydymo metodai. Iš tikrųjų visą tai nulėmė gerėjančius transplantacijų rezultatus“, – apie tobulėjančių technologijų naudą pasakoja L. Griškevičius bei priduria, kad Santaros klinikų Kaulų čiulpų transplantacijos centras patenka tarp 15 didžiausių transplantacijos centrų Europoje.

Kalbėdamas apie artimiausius iššūkius, L. Griškevičius tikisi, kad naujausios technologijos gydant pacientus Santaros klinikose taps rutina.