Tapk nariu

Jei norite tapti asociacijos „Kraujas“ nariu, užpildykite žemiau esančią formą. Tapdami bendrijos „Kraujas“ nariu, Jūs gausite pranešimus apie bendrijos veiklas, naujienas ir renginius.Please leave this field empty.

Iniciatyva „Skiriu savo laiką Tau“

Ar kada susimąstėte, kiek daug gali reikšti Jūsų laikas, kurį skiriate prasmingiems darbams? Koks reikšmingas yra pokalbis su žmogumi, kuriam šiuo momentu labai reikia palaikymo? Ar pagalvojate, kokią neįkainojamą vertę Jūsų gyvenime gali sukurti savanoriška veikla?

Beveik 90 programos „Draugų kalendorius“ savanorių savo laiką, žinias ir patirtį skiria žmonėms, susidūrusiems su sunkia liga. Pirmąją Lietuvoje savanorystės programą onkologijos srityje 2014 m. lapkritį pradėjo įgyvendinti asociacija „Kraujas“, asocijuotas partneris VUL Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centras ir „Novartis“ atstovybė Lietuvoje. „Draugų kalendorius – siekia mažinti vėžio stigmą bendruomenėje, stiprinti pilietiškumą ir bendruomeniškumą, kovoti su diskriminacija, kurią onkologiniai pacientai patiria dėl savo ligos. Dėka šios programos, pacientai gauna kokybiškesnes paslaugas ligoninėje ir namuose, turi galimybę daugiau bendrauti, gauti jiems rūpimą informaciją, psichologinę, emocinę ir praktinę pagalbą.

Tęsiant prasmingą savanorystės iniciatyvą ir idėją, kompanija „Novartis“ atstovybė Lietuvoje drauge su VUL Santaros klinikomis ir asociacija „Kraujas“ įgyvendina socialinį projektą „Skiriu savo laiką Tau“. Šiuo projektu siekiama skatinti visuomenę skirti savo laiką prasmingoms savanoriškoms iniciatyvoms ir atkreipti dėmesį į tai, jog pasipriešinti sunkios ligos keliamiems iššūkiams ir sunkumams galime tik būdami vieningi, todėl svarbus kiekvienas: medicinos specialistai, ligos patirtį turintys ir jau pasveikę žmonės, artimieji, aktyvūs ir neabejingi visuomenės nariai, suprantantys savanoriškos veiklos reikšmingumą.

Įgyvendinant projektą „Skiriu savo laiką Tau“, šalia VUL Santaros klinikų buvo sutvarkyta ir sukurta jauki lauko erdvė, kurioje pacientai ir jų artimieji galėtų pasivaikščioti, pakeisti aplinką, pasėdėti, pasišnekučiuoti ir pasimėgauti grynu oru. Šioje specialiai sutvarkytoje erdvėje ypatingą atmosferą ir jaukumą kurs 14 suoliukų, simbolizuojančių skirtingas šalis: Lietuvą, Latviją, Albaniją, Maltą, Kiprą, Bulgariją, Slovėniją, Kroatiją, Estiją, Serbiją, Kosovą, Makedoniją, Juodkalniją, Bosniją ir Hercegoviną.

Šalis reprezentuojančiais ornamentais, simbolika ir spalvomis dekoruotus suoliukus VUL Santaros klinikų bendruomenei rugpjūčio pabaigoje pristatė kompanijos „Novartis Oncology“ atstovai iš 14 šalių. Kiekvienos šalies atstovas ligoninei padovanojo ir savo valstybę reprezentuojančią knygą, kurios papildys pacientams ir jų artimiesiems skirtą biblioteką.

Suoliukų dizainą sukūrė nuotaikingais darbais ir originalumu garsėjantis menininkų tandemas: dailininkai Marius Jonutis ir Nomeda Marčėnaitė: „Prisėsti ant šių suoliukų bus ne tik praktiška, jei pasivaikščiojimas nuvargins, bet ir įdomu! Juk galima susirasti mėgstamą šalį arba tą, kurią svajojate aplankyti, kai tik paliksite ligoninės palatą. Prisėdus galima ir pagalvoti, kodėl šios šalies simbolis būtent toks ir ką jis reiškia. Spalvos, detalės ir ornamentai, net neabejojame, tikrai praskaidrins kiekvieno šią erdvę aplankiusiojo dieną ir įkvėps geros nuotaikos.“

Projekto partneriai:
„Novartis“ atstovybė Lietuvoje
VUL Santaros klinikos
Asociacija „Kraujas“

Užsisakyk naujienlaiškį

Partneriai