9 užsiėmimų ciklas „Įkūnyti jausmai – kūniškojo gijimo grupė“

Iliustracija

2023 rugpjūčio 28 d. - 17 val.

Iliustracija

Nuotoliniai susitikimai vyks programoje „Microsoft Teams“

Iliustracija

Dėmesio! Būtina išankstinė registracija

Jau kurį laiką mokslo ir medicinos pasaulyje ne paslaptis, kad visi fiziologiniai procesai veikia jausmus ir mintis, o visi psichologiniai procesai veikia kūną. Todėl dažnai girdime, kad jie (kūnas, protas ir jausmai) toli gražu ne atskiri, bet susijungę į vieną vientisą visumą. Vis tik, kasdieniame gyvenime nutinka ir taip, kad sveikstantį kūną nepaliaujamai „atakuoja“ nemalonūs fiziniai pojūčiai, kuriuos dažniausiai net nesusimąstydami priskiriame ligos pranašams. Žinoma nutinka ir taip, kad ir sveikame ar sveikstančiame šviesaus proto kūne gyvena pasimetęs ir nelaimingas žmogus. Vis tik viskas, kas vyksta su mumis palieka tiek fizinius, tiek emocinius pėdsakus.

Ir ne retai viena didžiausių šiuolaikinio žmogaus problemų tampa nesąmoningas troškimas intensyviai slopinti kylančius nemalonius jausmus. Tačiau dažnai net nesusimąstome, kad neišjauti jausmai kaip bereikalingos nuosėdos nugrimzta ir kaupiasi ne kur kitur – o būtent mūsų kūne. O jis – nemeluoja. Jis tylomis parodo viską. Dėl neišjausto liūdesio ar pykčio kyla vidinė įtampa, kuri pati savaime niekur nepasišalina kaupiasi mūsų fiziniame kūne. Iš tiesų, kaip teigia psichoterapeutė Susan Aposhyan „visi mūsų patyrimai yra kūniški. Viskas, ką mes darome – ne tik mūsų judesiai, bet ir pojūčiai, mintys ir jausmai – yra įkūnyti. Mūsų kūnai iš tiesų yra dovana, tačiau dovana, kurią nuvertiname išaukštindami protą“.

Matydami ir suprasdami tai, šiuolaikiniai mokslininkai siūlo išbandyti kūno terapiją ir įkūnytąsias praktikas, kurių metų mokomasi atidžiau stebėti savo kūną, pažinti jo siunčiamus signalus, iškodavus juos išmokti atliepti kūniškuosius poreikius ir išjausti susikaupusius jausmus.

Todėl ir jus nuo rugpjūčio 28d. kviečiame prisijungti prie 9 užsiėmimų ciklo „Įkūnyti jausmai, kurių mėginsime prisiliesti prie kūno ir kūniškojo ligos patyrimo per kūne apsigyvenusius jausmus. Specialių praktikų metu sieksime išmokti atidžiau klausyti savo kūno, stebėti jo būseną ir išjausti jame gyvenančius, o kartais gal ir įsisenėjusius jausmus, pasitelkiant savo kūną ir jo patyrimus kaip geriausią vedlį psichinės ir fizinės sveikatos link.

  • Užsiėmimų ciklo pradžia – rugpjūčio 28. 17 val. (pirmadienis)
  • Nuotoliniai grupės susitikimai vyks kiekvieną pirmadienį nuo 17:00 programoje „Microsoft Teams“.
  • Užsiėmimų datos: rugpjūčio 28, rugsėjo  4, 11, 18, 25,  spalio 2, 9, 16, 23 d.
  • Grupę moderuos onkopsichologė Evelina Sabaitytė.
  • Dalyvavimas užsiėmimų cikle yra NEMOKAMAS, tačiau būtina išankstinė registracija.
  • Dalyvių skaičius yra ribotas (iki 10).
  • Registruotis galima iki rugpjūčio 24 d. 12 val. Užsiregistravę dalyviai el. paštu gaus prisijungimo informaciją, todėl registruodamiesi būtinai nurodykite savo el. pašto adresą.

Užsiėmimų ciklą finansuoja: Vilniaus miesto savivaldybė ir asociacija „Kraujas“.