Iniciatyvos

Skirtukas

Metinė konferencija

Iliustracija

Tradicija minėti „Kraujo dieną“

2013 m. gegužės 16 d. asociacija „Kraujas“ pirmą kartą Lietuvoje minėjo „Kraujo dieną“, siekdama, kad ši data taptų ilgalaike žinomumo tradicija kraujo ligomis sergantiems ar sirgusiems žmonėms, jų artimiesiems, gydytojams ir slaugos specialistams.

Taip atsirado metinė konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“, kurios tikslas – skatinti pažinti kraujo ligas, gauti aktualią ir naujausią informaciją apie onkohematologinių ligų diagnostiką, gydymo eigą ir rezultatus, taip pat psichologinės pagalbos galimybes, atsidūrus krizinėje situacijoje. Konferencija siekia įtvirtinti platesnį visuomenės supratimą apie tai, kad piktybinė kraujo liga nėra nuosprendis diagnozę išgirstantiems pacientams, o ligos suvaldymas – tai nuoseklaus ir pozityvaus dialogo tarp daug apie savo ligą žinančio paciento ir jį gydančio gydytojo kūrimas.

Konferencija yra organizuojama pacientams ir jų artimiesiems bei bendrosios praktikos gydytojams bei slaugytojams.

Konferencija pacientams ir jų artimiesiems

Konferencijoje, skirtoje pacientams ir artimiesiems, pristatoma bendrijos veikla ir artimiausi planai, onkohematologinėmis ligomis sergantiems žmonėms teikiama pagalba bei bendrijos siekiai. Konferencijoje specialistai pateikia paskaitas apie pacientams aktualius klausimus, susijusius su onkohematologinėmis ligomis, gydymu ir inovacijomis, šalutiniais reiškiniais, mitybą, psichologinę pagalbą, socialines garantijas, fizinį aktyvumą ir pan.

Antroje konferencijos dalyje vyksta paralelinės sesijos, kuriose VUL SK Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro gydytojai pristato pranešimus skirtingų ligų temomis ir usuteikia dalyviams galimybę žduoti medikams visus rūpimus klausimus apie savo ligą.

Konferencija bendrosios praktikos gydytojams ir kitų sričių medicinos specialistams

VUL SK Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro specialistai konferencijoje, skirtoje bendrosios praktikos gydytojams ir kitiems medicinos specialistams, pristato pranešimus apie pagrindines piktybines kraujo ligas (lėtines limfoleukemiją ir mieloleukemiją, mieloprofileracines ligas, amiloidozę), gydymo naujienas ir kitas aktualias temas.

Akimirkos iš konferencijos „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“ pacientams ir jų artimiesiems, 2019 m.

Akimirkos iš konferencijos „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“ pacientams ir jų artimiesiems, 2018 m.

Daugiau informacijos šia tema

Ikona

Konferencija 2024

Ikona

Konferencija 2023

Ikona

Konferencija 2022