Kūnas, protas ir jausmai. Kas suserga labiausiai ir kaip padėti sau gyti?

Iliustracija

2023 lapkričio 16 d. - 9 val.

Iliustracija

Nuotolinis seminaras

Iliustracija

Dėmesio! Būtina išankstinė registracija

Jau kurį laiką mokslo ir medicinos pasaulyje ne paslaptis, kad visi fiziologiniai procesai veikia protą, o visi psichologiniai procesai veikia kūną. Todėl dažnai girdime, kad jie (kūnas ir protas) yra ne du, o vienas vientisas darinys. Tikėtina, kad remiantis šiais atradimais gimė ir tokios skambios frazės kaip „sveikame kūne – sveika siela“ arba „pozityvus mąstymas – sveikatos ir gerovės šaltinis“. Tačiau kasdieniame gyvenime nutinka ir taip, kad net sveikame ar sveikstančiame šviesaus proto kūne gali gyventi pasimetęs ir nelaimingas žmogus. Atrodo neteisinga, tiesa?

Bet pagalvokime kitaip. Jei žmogų palygintume su pačiu prabangiausiu automobiliu arba naujausiu keleiviniu lėktuvu. Natūralu, kad norint sklandžios kelionės mūsų transporto priemonė turi būti ne tik techniškai tvarkinga. Tikėtina, kad kelionė smarkiai priklauso nuo to, kiek įgudęs yra vairuotojas ar pilotas. Bet kas, jei kelionę pradėsime tuščiu degalų baku? Arba be vairuotojo? Prakiurusia padanga? Savaime suprantama, tiesa?

Kūnas, protas ir jausmai – tarsi trys pagrindinės mūsų gyvenimo, gyvybės ir gyvasties komponentės. Susipinančios, paklūstančios ir viena kitą papildančios, viena nuo kitos priklausančios. Lygiai taip, kaip vienas nuo kito priklauso automobilis, vairuotojas ir kuras. Bet kas nutinka, kai paliečia liga? Kuris iš šių komponentų susilpnėja? Kuria, iš jų mūsų labiausiai reikia?

Į šiuos ir visus kitus klausimus atsakymų Jus ieškoti kviečiame į seminarą „Kūnas, protas ir jausmai. Kas suserga labiausiai ir kaip padėti sau gyti?“. Čia pamėginsime suprasti, kas nutinka su automobiliu, vairuotoju ir kur dingsta kuras, kai paliečia liga.

  • Seminarą ves psichologė Evelina Sabaitytė.
  • Seminaras yra skirtas visiems, susidūrusiems su onkologine liga – tiek sirgusiems, sergantiems, tiek jų artimiesiems.
  • Seminaras vyks: 2023 m. lapkričio 16 d., ketvirtadienį.
REGISTRACIJA

Dalyvavimas seminare yra NEMOKAMAS, tačiau būtina išankstinė registracija.
Registracija uždaroma renginio išvakarėse lapkričio 15 d. 15:00 val.

PRISIJUNGIMAS PRIE SEMINARO

Visiems užsiregistravusiems dalyviams el. paštu bus atsiųsta seminaro transliacijos nuoroda.
Seminaras bus transliuojamas visą dieną nuo 09:00 val., tad prisijungti galėsite Jums patogiu laiku.

Seminarą finansuoja: Vilniaus miesto savivaldybė ir asociacija „Kraujas“.