2022 03 21

Jau galima skirti GPM paramą – prisidėkite prie mūsų veiklų

Iliustracija

Ačiū už Jūsų paramą ir pasitikėjimą!

Nuoširdžiai dėkojame visiems už geranorišką paramą asociacijai „Kraujas“, pervedant dalį gyventojo pajamų mokesčio. 2021 m. Jūsų skirta parama sudarė 6673, 34 eurų. Tai yra labai reikšminga pagalba, kuri ne tik padeda spręsti svarbias onkohematologinių pacientų problemas, bet ir rodo Jūsų pasitikėjimą mūsų veiklos tęstinumu.

2021 m. gautos lėšos buvo panaudotos įsigyjant:

  • bevielę kulkšnies – žasto matavimo sistemą su kojų piršto matavimo moduliu. Aparatas buvo perduotas ir yra naudojamas VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninėje,
  • nekompensuojamus vaistus onkohematologinėmis ligomis sergantiems pacientams (6 pacientams pirkti vaistai „Fraxiparine“, „Allopurinol“, Zoledrono rūgštis).

Ištieskite pagalbos ranką karą išgyvenantiems Ukrainos žmonėms

Kviečiame ir šiais metais deklaruojant pajamas skirti 1,2 proc. GPM asociacijai „Kraujas“. Surinktos lėšos bus naudojamos organizuojant kraujo vėžiu sergančių Ukrainos karo pabėgėlių gydymą ir socialinę pagalbą Lietuvoje.

Į Lietuvą atvykstant vis daugiau Ukrainos karo pabėgėlių, asociacija „Kraujas“ nuolat sulaukia kraujo vėžiu sergančių ukrainiečių ir jų artimųjų klausimų apie gydymo galimybes Lietuvoje. Daugelis jų buvo gydomi savo šalyje, tačiau prasidėjus kariniams veiksmams tai tapo nebeįmanoma. Kiti, vos spėję išgirsti gniuždančią diagnozę buvo priversti bėgti iš užpultos šalies, palikti savo namus ir ieškoti prieglobsčio svetur.

Onkologinė liga neretai reikalauja gydymo sprendimų čia ir dabar, o delsimas gali lemti tragiškas pasekmes. Šiuo metu valstybinės institucijos ieško sprendimų, kaip kompensuoti ukrainiečiams būtinas medicinines paslaugas, vis tik svarbu suprasti, kad kraujo vėžio gydymas apima kompleksinę pagalbą. Reikalingas ne tik ištyrimas, medikamentai ir gydymas ligoninėje, bet ir apgyvendinimas, pervežimo paslaugos, aprūpinimas maistu ar pagalba jį gaminant bei kita socialinė ir praktinė pagalba, kadangi dėl ligos šie žmonės laikinai neturi galimybės ne tik dirbti, bet ir tinkamai pasirūpinti savimi. Ieškome įvairių galimybių padėti nuo karo pabėgusiems Ukrainos piliečiams, o tam mums būtina finansinė parama.

Susivienykime ir visi drauge padėkime Ukrainos žmonėms, išgyvenantiems ne tik sveikatos iššūkius, bet ir karo baisumą.

_____________________________________________________________________________________________

Platesnė informacija, kaip skirti šią paramą.

Nuo 2022 m. bus priimami tik elektroniniu būdu* pateikti prašymai. Elektroniniu būdu pagal VMI prie FM nustatytą tvarką 1,2 proc. GPM dalį galite skirti svetainėje https://deklaravimas.vmi.lt/ (prisijungę prie EDS ir pasirinkę pildyti formą FR0512 v.2).

1.1. Prisijunkite prie savo elektroninės bankininkystės per elektroninio deklaravimo sistemos svetainę.

1.2. Pasirinkite dešinėje lango pusėje esančią skiltį „Paramos skyrimas“.

1.3. Lango apačioje pamatysite FR0512 „Formą pildymui“. Pasirinkite mėlyną ikoną „pildyti formą tiesiogiai portale“.

*Gyventojai, neturintys techninių priemonių (pvz., interneto prieigos, kompiuterio), galės pasinaudoti Viešais interneto prieigos taškais, esančiais valstybinėse miestų bei rajonų bibliotekose ir, prisijungę prie EDS, pateikti prašymą.

Asociacijos „Kraujas“ rekvizitai:

Paramos gavėjo identifikacijos numeris (kodas): 295750630

Paramos gavėjo pavadinimas: Asociacija „Kraujas“

Banko pavadinimas: AB SEB bankas

Banko kodas: 70440

Atsiskaitomosios sąskaitos numeris: A/s LT80 7044 0600 0409 5065

Gerus darbus darykime kartu!

Dažniausiai užduodami klausimai apie 1,2 proc. GPM paramos skyrimą.

Kas yra 1,2 proc. GPM? 

Lietuvos įstatymų numatyta tvarka, kiekvienas dirbantis asmuo nuo savo uždirbtų pajamų moka 15 proc. gyventojų pajamų mokestį. Iš jų, 1,2 proc. kiekvienas dirbantysis gali savo nuožiūra skirti nukreipti pasirinktam paramos gavėjui, pvz.: paremti ligoninę, vaikų darželį, mokyklą ar organizaciją, kurios veikla jam atrodo prasminga, pvz.: padedančią seneliams, vaikams, gyvūnams ar pan. Tokiu atveju minėtieji 1,2 procentai GPM nenukeliauja į bendrą valstybės biudžetą, o yra pervedami dirbančiojo pasirinktam gavėjui.

Kokią sumą sudarys mano skirti 1,2 proc. GPM?

1,2 proc. GPM paramos suma priklauso nuo asmens gaunamų pajamų. Atminkite, kad ši parama jums nieko nekainuoja.

Iki kada galiu skirti 1,2 proc. GPM?

1,2 proc. GPM paramą galite skirti nuo 2022 m. sausio 1 d. iki 2022 m. gegužės 1 d.

Teikdami naujos formos prašymą galite nurodyti, kad mus norite remti kelerius metus ir parama kitais metais bus pervedama automatiškai.