2020 09 22

Keturių metrų rožinis dramblys – žinutė sveikatos sistemos darbuotojams

Iliustracija

Alytaus rajone, netoli Makniūnų gyvenantis Romualdas Volungevičius šalia savo sodybos ant kalnelio pastatė dramblio skulptūrą.  Iš putplasčio pagamintą dramblį vyras atsigabeno iš Kauno, kur jis stovėjo gatvės menininko Vytenio Jako kieme.

Beveik keturių metrų „dramblys“ matomas iš toli. Jis lyg išėjęs iš miško nuo kalno žiūri į gyventojų sodybas.

Skulptūrą R. Volungevičius skyrė mirusiai mamai.

Elvyra Volungevičienė sirgo mielomine liga ir keturis metus laukė vaistų. Ji dalijosi savo istorija, parašė laišką „Mirties Kalėdos“, tikėdamasi, kad tai padės atkreipti dėmesį į stringantį vaistų kompensavimą. Deja, kai vaistai buvo skirti, liga buvo per daug pažengusi ir E. Volungevičienė mirė.

R. Volungevičius rožinį dramblį pavadino „Bučkis mamai“. Vyras pasakojo, jog pykčio nejaučia, tačiau nenori visko taip lengvai pamiršti ir šia skulptūra nori perduoti žinutę sveikatos sistemos darbuotojams.

„… Mano mama sirgo kraujo liga, buvo viena iš šimtų žmonių Lietuvoje, kuri laukė brangių vaistų, laukė keturis metus ir nesulaukė. Šia skulptūra noriu pasiųsti žinutę, kad kol politikai „smėlio dėžėje“ žaidžia  žmonės miršta… Manau, kad vaistai turi būti skirti greitai, nes žmonės turi teisę gyventi“, – sakė R. Volungevičius.

Daugiau žiūrėkite vaizdo įraše.

Tekstas publikuotas alytausgidas.lt

Nuotrauka alytausgidas.lt.