2022 05 19

Konferencijoje: nuo gydymo naujovių iki gyvenimo būdo pokyčių sergant onkologine liga

Iliustracija

2022 m. gegužės 25 – 26 d. vyks tradicinė konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“. Pirmoji konferencijos diena bus skirta šeimos gydytojams, slaugytojams ir kitiems medicinos specialistams, o antroji – pacientams ir jų artimiesiems.

„Jau devintą kartą organizuojamas renginys šiemet pasižymi itin turininga bendrąja programos dalimi, kuri yra skirta ne tik kraujo ligomis sergantiesiems, bet visiems su įvairiomis onkologinėmis diagnozėmis susidūrusiems asmenims. Bendrojoje konferencijos dalyje bus apžvelgiama, ką svarbu žinoti vartojant kraujo krešėjimą reguliuojančius vaistus, kaip tinkamai pasiruošti instrumentiniams ir vaizdiniams diagnostiniams tyrimams, kodėl svarbu ir kaip reikėtų stebėti širdies kraujagyslių ligas, kokį ryšį su onkologiniais susirgimais turi infekcijos ir virusai, kodėl reikalingi kraujo perpylimai ir vakcinacijos reikšmingumas.

Kaip ir kiekvienais metais konferencijoje daug dėmesio bus skiriama temoms, kurios yra mažiau susijusios su tiesioginiu ligos gydymu, bet sergančiam žmogui yra ne mažiau svarbios. Renginio dalyvių lauks pranešimai apie gyvenimo būdo pokyčius: higieną, fizinį aktyvumą bei mitybos ypatumus, taip pat bus aptariamas onkologinės ligos poveikis emocinei sveikatai“, – sakė renginį organizuojančios asociacijos „Kraujas“ pirmininkė Ieva Drėgvienė.

Antroje konferencijos dalyje, paralelinėse sesijose, vienu metu bus transliuojami 8 pranešimai apie skirtingas kraujo ligas, jų ypatumus ir gydymą, o dalyviai pasirinks, kuri tema yra jiems aktualiausia.

Pagrindinis kasmetinio renginio tikslas yra suteikti onkohematologinėmis ligomis sergantiems žmonėms ir jų artimiesiems gauti kuo daugiau patikimos, mokslu grįstos informacijos. Kraujo ligomis sergantys žmonės ir jų artimieji yra skatinami ne tik domėtis savo liga ir jos gydymo būdais, bet ir visus su liga susijusius klausimus aptarti su gydytojais, o ne ieškoti atsakymų internete. Būtent tam bus skirta trečioji konferencijos dalis – tiesioginė klausimų atsakymų sesija su gydytojais hematologais. Klausimus siųsti bus galima visos konferencijos metu arba užduoti juos gyvai.

Pasak asociacijos pirmininkės, siekiant apsaugoti jautrią tikslinę grupę, turinčią infekcijoms mažiau atsparų imunitetą, konferencija kol kas išlaiko nuotolinį renginio formatą, tačiau toks pasirinkimas turi ir privalumų.

„Iš asociacijos narių vis dažniau išgirstame, jog jie pasiilgo gyvų susitikimų bei renginių ir tai, įvertinus aplinkybes, tikrai yra suprantama. Neatmetame galimybės ateityje grįžti prie įprasto formato. Vis tik, nuotolinė konferencija leidžia pateikti didesnę temų įvairovę bei pranešimus išgirsti tiems, kurie į renginį atvykti negali“, – kalbėjo I. Drėgvienė.

Konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“ vyks gegužės 25 – 26 d. Konferencijoje dalyvauti kviečiami kraujo ar kitomis onkologinėmis ligomis sergantys ar sirgę pacientai, jų artimieji, medicinos gydytojai bei bendrosios praktikos slaugytojai. Dalyvavimas renginyje yra nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija iki gegužės 24 d. Daugiau informacijos ir konferencijos programą rasite www.kraujas.lt.