2020 10 02

Kviečiame dalyvauti nuotoliniame seminarų cikle

Iliustracija

Rudenį visame pasaulyje yra minimos piktybinių kraujo ligų žinomumo dienos, kurių tikslas kuo plačiau skleisti žinias apie šias ligas, medicinos mokslo pasiekimus ir ieškoti būdų, kaip gerinti susirgusiųjų gydymo sąlygas bei siekti geresnių rezultatų.

Piktybinė kraujo liga nėra nuosprendis diagnozę išgirstantiems pacientams, o ligos suvaldymas – tai nuoseklaus ir pozityvaus dialogo tarp daug apie savo ligą žinančio paciento ir jį gydančio gydytojo kūrimas.

Asociacija „Kraujas“ prisideda prie kraujo ligų žinomumo dienų minėjimo ir ragina pacientus bei jų artimuosius domėtis kraujo susirgimais ir gydymo naujienomis bei svarbiomis gyvensenos temomis: mityba, emocinės sveikatos stiprinimu.

Aktuali ir naujausi informacija apie onkohematologinių ligų diagnostiką, gydymo eigą, ligos kontrolę ir stebėseną, taip pat mitybos ir emocinės sveikatos stiprinimo patarimai bus pateikti nuotoliniame seminarų cikle „Kraujo ligos: ką reikia žinoti pacientui?“.

REGISTRACIJA

Dalyvavimas seminaruose yra NEMOKAMAS, tačiau privaloma registracija.
Visi užsiregistravę dalyviai, seminaro dieną gaus asmeninę prisijungimo nuorodą su savo prieigos kodais, o seminarą galės žiūrėti nurodytą dieną pasirinktu patogiu laiku.

NUOTOLINIŲ SEMINARŲ TEMOS

Spalio mėnesį:

 • Spalio 13 d., antradienį Kelionė su liga: kas yra tikrieji pakeleiviai ir kaip padėti sau gyti? Pranešėjas: psichologė Evelina Sabaitytė.
 • Spalio 15 d., ketvirtadienį Kaip perskaityti kraujo tyrimą? Pranešėjas: gydytoja hematologė Rita Čekauskienė.
 • Spalio 20 d., antradienį Lėtinė limfoleukemija: gydymas ir ligos kontrolė. Pranešėjas: gydytoja hematologė Regina Pileckytė.
 • Spalio 22 d., ketvirtadienį Ūminė limfoleukemija: diagnostika, gydymo būdai ir stebėsena. Pranešėjas: gydytoja hematologė Rūta Semaškienė.
 • Spalio 27 d., antradienį Mityba sergant onkologine liga: patarimai ir rekomendacijos. Pranešėjas: gydytoja dietologė Evelina Cikanavičiūtė.

Lapkričio mėnesį:

 • Lapkričio 3 d., antradienį Dauginė mieloma ir rekomendacijos pacientams esant COVID virusui. Pranešėjas: gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas.
 • Lapkričio 5 d., ketvirtadienį Covid-19 sukelti išgyvenimai: kaip su jais būti ir paversti juos į naudą? Pranešėjas: psichologė Evelina Sabaitytė.
 • Lapkričio 10 d., antradienį Limfomos: diagnostika, gydymo būdai ir stebėsena. Pranešėjas: gydytoja hematologė Skirmantė Černauskienė.
 • Lapkričio 12 d., ketvirtadienį COVID-19 ir hematologinės ligos: pacientų kuriems (ne)taikyta kamieninių kraujodaros ląstelių transplantacija priežiūros ypatumai. Pranešėjas: gydytoja rezidentė Austėja Dapkevičiūtė.
 • Lapkričio 17 d., antradienį Ūminė mieloleukemija: diagnostika, gydymo būdai ir stebėsena. Pranešėjas: gydytojas hematologas Andrius Žučenka.
 • Lapkričio 19 d., ketvirtadienį Lėtinė mieloleukemija: paciento stebėsena ir ligos kontrolė. Pranešėjas: gydytoja hematologė Ilma Tavorienė.

Seminarą bus galima stebėti visą nurodytą dieną, bet kuriuo dienos metu.

Seminaruose dalyvauti kviečiami ir bendrosios praktikos gydytojai bei slaugytojai, kiti medicinos specialistai, kuriems temos yra aktualios.

 

Nuotolinį seminarų ciklą organizuoja: