2021 10 18

Prasidėjo tarptautinis projektas, siekiant geriau suprasti mielomos ir amiloidozės diagnozės nustatymo procesą

Iliustracija

Tarptautinė organizacija „Myeloma Patients Europe“ (toliau – MPE), kurios nare yra asociacija „Kraujas“, nuo 2021 m. rugsėjo 27 d. pradėjo projektą „Year of Action on Diagnosis“, kurio tikslas yra didinti informuotumą, rinkti aktualias įžvalgas ir įgyvendinti įvairias iniciatyvas, skatinančias laiku diagnozuoti mielomą ir amiloidozę Europoje.

Remiantis MPE pateikiama informacija, pirminės sveikatos priežiūros srityje yra itin sunku diagnozuoti mielomą ir amiloidozę dėl jų retumo ir nespecifinių simptomų. Neretai pacientams tenka per ilgai laukti, kol jie yra nukreipiami pas gydytojus specialistus.

Ikona

Pirminės sveikatos priežiūros srityje yra itin sunku diagnozuoti mielomą ir amiloidozę dėl jų retumo ir nespecifinių simptomų. Neretai pacientams tenka per ilgai laukti, kol jie yra nukreipiami pas gydytojus specialistus.

Yra žinoma, jog ankstyva minimų kraujo ligų diagnozė ženkliai pagerina gydymo rezultatus, pacientų gyvenimo kokybę ir jų sveikatos priežiūros patirtį.

Visus metus MPE bendradarbiaus su savo nariais skirtingose šalyse ir kitomis suinteresuotomis pusėmis, siekiant geriau suprasti mielomos ir amiloidozės diagnozavimo ypatybes, didinti informuotumą apie iššūkius nustatant diagnozę bei įgyvendinti įvairias tikslingas iniciatyvas ir edukacines programas diagnozės nustatymo bei pacientų gyvenimo kokybei gerinti.

Projekto šūkis: gerinti diagnozės nustatymą – gerinti gyvenimo kokybę.