2021 03 15

Skirkite 1, 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio paramą

Iliustracija

Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų geranoriškumą ir pernai metais skirtą 1,2 proc. dalį. Jūsų skirta parama buvo panaudota geresnių sąlygų kūrimui pacientams VUL Santaros klinikose.

Šiais metais pajamų deklaravimas jau prasidėjo, o deklaruojant pajamas patogu ir pasirinktai organizacijai skirti 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio. Kiekvienais metais Lietuvos Respublikos gyventojai, kurie deklaruoja pajamas, gali skirti 1,2 proc. GPM (gyventojo pajamų mokesčio) dalį įvairioms ne pelno siekiančioms organizacijoms, paramos gavėjams, menininkams, politinėms partijoms ir profesinėms sąjungoms. Net pusė dirbančiųjų pamiršta skirti savo 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio, o daugeliui organizacijų ši parama yra ypatingai reikalinga ir reikšminga.

Kviečiame skirti 1, 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio paramą asociacijai „Kraujas“. Jūsų parama asociacijai yra labai svarbi, nes prisideda prie onkohematologiniams pacientams ir jų artimiesiems skirtų veiklų įgyvendinimo, padeda gerinti  sąlygas onkohematologiniams pacientams, siekiant užtikrinti patogumą ir komfortą gydymosi metu bei sukurti jaukią erdvę ligoninėje besilankantiems pacientams ir jų artimiesiems.

Tikimės Jūsų paramos ir dėkojame už supratimą.

Platesnė informacija, kaip skirti šią paramą.

Paramos skyrimo būdai:

1.ELEKTRONINIU BŪDU.

Elektroniniu būdu pagal VMI prie FM nustatytą tvarką: 1,2 proc. GPM dalį galite skirti svetainėje https://deklaravimas.vmi.lt/ (prisijungę prie EDS ir pasirinkę pildyti formą FR0512 v.2).

1.1. Prisijunkite prie savo elektroninės bankininkystės per elektroninio deklaravimo sistemos svetainę.

1.2. Pasirinkite dešinėje lango pusėje esančią skiltį „Paramos skyrimas“.

1.3. Lango apačioje pamatysite FR0512 „Formą pildymui“. Pasirinkite mėlyną ikoną „pildyti formą tiesiogiai portale“.

2. PAŠTU.

2.1. Atsispausdinkite ir užpildykite formą FR0512(3) – Prašymą pervesti pajamų mokesčio dalį vienetams, turintiems teisę gauti paramą, ir (arba) politinėms partijoms.

2.2. Užpildytą formą siųskite paštu, adresu: Deklaracijų tvarkymo skyrius, Druskininkų AVMI, Neravų g. 8, Neravų kaimas, Druskininkai, LT-66257.

 

Asociacijos „Kraujas“ rekvizitai:

Paramos gavėjo identifikacijos numeris (kodas): 295750630

Paramos gavėjo pavadinimas: Asociacija „Kraujas“

Banko pavadinimas: AB SEB bankas

Banko kodas: 70440

Atsiskaitomosios sąskaitos numeris: A/s LT80 7044 0600 0409 5065

 

Gerus darbus darykime kartu!

 

Dažniausiai užduodami klausimai apie 1,2 proc. GPM paramos skyrimą.

Kas yra 1,2 proc. GPM?

Lietuvos įstatymų numatyta tvarka, kiekvienas dirbantis asmuo nuo savo uždirbtų pajamų moka 15 proc. gyventojų pajamų mokestį. Iš jų, 1,2 proc. kiekvienas dirbantysis gali savo nuožiūra skirti nukreipti pasirinktam paramos gavėjui, pvz.: paremti ligoninę, vaikų darželį, mokyklą ar organizaciją, kurios veikla jam atrodo prasminga, pvz.: padedančią seneliams, vaikams, gyvūnams ar pan. Tokiu atveju minėtieji 1,2 procentai GPM nenukeliauja į bendrą valstybės biudžetą, o yra pervedami dirnačiojo pasirinktam gavėjui.

Kokią sumą sudarys mano skirti 1,2 proc. GPM?

1,2 proc. GPM paramos suma priklauso nuo asmens gaunamų pajamų. Atminkite, kad ši parama jums nieko nekainuoja.

Iki kada galiu skirti 1,2 proc. GPM?

1,2 proc. GPM paramą galite skirti nuo 2021 m. sausio 1 d. iki 2021 m. gegužės 1 d.

Teikdami naujos formos prašymą galite nurodyti, kad mus norite remti kelerius metus ir parama kitais metais bus pervedama automatiškai.