2017 05 04

Sveikatingumo mankštas onkologiniams pacientams ves olimpietė V. Žūsinaitė

Iliustracija

Pirmasis aktyvaus poilsio ir fizinio aktyvumo užsiėmimas onkologinės ligos patirtį turintiems žmonėms vyks jau gegužės 10 d., trečiadienį, 9 val. Nemokamus užsiėmimus organizuojanti onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“, siekia paskatinti pacientus aktyviau gyventi ir dažniau mankštintis. Sveikatingumo mankštas onkologiniams pacientams ir jų artimiesiems Vilniuje ves lengvaatletė, olimpietė Vaida Žūsinaitė.

Bėgikė V. Žūsinaitė jau keletą metų treniruoja ir kitus bėgimo entuziastus, pataria jiems, kaip kvėpuoti, kaip bėgti teisingai, kokius pratimus atlikti, norint stiprinti kūną. Sveikatingumo mankštos onkologinės ligos patirtį turintiems žmonėms bus visiškai nauja sportininkės veikla, tačiau ji sako, jog stengsis užsiėmimuose dalyviams parodyti, kad judėti yra smagu ir gera.

Ikona

„Užsiėmimuose atliksime nesudėtingus pratimus, kuriuos žmonės vėliau galės ir patys atlikti namuose. Mano užduotis yra suteikti žinių, kaip atlikti mankštą teisingai, kaip valdyti kvėpavimą ir padėti kiekvienam atrasti tinkamą judėjimo būdą, stiprinantį kūną ir organizmą.“

„Užsiėmimuose atliksime nesudėtingus pratimus, kuriuos žmonės vėliau galės ir patys atlikti namuose. Mano užduotis yra suteikti žinių, kaip atlikti mankštą teisingai, kaip valdyti kvėpavimą ir padėti kiekvienam atrasti tinkamą judėjimo būdą, stiprinantį kūną ir organizmą.

Treniruodama kitus viską stengiuosi daryti palengva, mažais žingsneliais, atsižvelgti į kiekvieno žmogaus galimybės. Visi mes esame skirtingi, o užmušti norą mankštintis yra labai lengva. Džiaugiuosi, jog fizinio aktyvumo grupės onkologiniams pacientams bus nedidelės, iki 10 žmonių, todėl turėsiu galimybę dalyvius pažinti, kiekvienam skirti dėmesio, stebėti, kaip sekasi, kur reikia pagalbos ar patarimo“, – kalbėjo V. Žūsinaitė.

Sportininkė pasakojo, jog vienas iš labai svarbių taisyklių jos vedamose treniruotėse yra jauki ir draugiška atmosfera, o žmonės į jas ateina norėdami geriau jaustis, atitrūkti nuo rutinos ir darbų, savotiškai pailsėti: „Mano treniruotėse nėra streso, viską darome ramiai, nėra jokių griežtų raginimų daryti pratimą greičiau ar panašiai. Raginu dalyvius įsiklausyti į savo kūną ir pajausti, ar tam tikras pratimas, ar judesys Jums nekelia diskomforto, skausmo. Tik tada, kai prisijaukinsime judėjimą, pajausime jo teikiamą malonumą, gausime didžiausią naudą savo sveikatai ir kūnui.“

Sveikatingumo mankštos su V. Žusinaite vyks gegužės 10 d., 17 d., 24 d., 31 d., birželio 7 d., 14 d. Dar šeši fizinio aktyvumo užsiėmimai bus organizuojami rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais. Norint dalyvauti nemokamuose užsiėmimuose reikalinga išankstinė registracija el.paštu info@kraujas.lt.

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ pabrėžė, jog mankštintis onkologinės ligos gydymo metu galima ir tikrai yra saugu, be to, naujausių tyrimų duomenimis, tai turi teigiamą įtaką organizmo funkcionalumui bei gali pagerinti gyvenimo kokybę. Vis tik, jeigu kyla abejonių, ar šiuo metu pacientui yra saugu užsiimti fizine veikla, vertėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Aktyvaus poilsio ir fizinio aktyvumo užsiėmimus onkologiniams pacientams ir jų artimiesiems finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“.